Hendek Güncel
HV
06 ARALIK Salı 06:34
Advert Advert Advert

MEVLİD KANDİLİ DUALARLA İCRA EDİLDİ

Sevgili Peygamberimiz (S.A.V.)’in Alemleri şereflendirdiği gece olan Mevlid Kandili Hendek’te çeşitli camilerde okunan Mevlid-i şerif ve yapılan dualar ile kutlandı. Mübarek gecede camilerde genci yaşlısı tüm vatandaşlar ellerin semaya açıp dua etti. Ayrıca camilerdeki program sonrası Hendek Belediyesi ekipleri tarafından vatandaşlara lokum ve gül suyu ikram edildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-10-2022 09:56
MEVLİD KANDİLİ DUALARLA İCRA EDİLDİ

DUALAR EDİLDİ

Hendek’te Mevlid Kandili nedeniyle Hendek İlçe Müftülüğü tarafından bazı camilerde yatsı namazı öncesinde Mevlid-i Şerif okunarak dualar edildi. Akşam namazı ile yatsı namazı arasında gerçekleştirilen mevlid programlarında cemaate Mevlid Kandili’nin önemi anlatılarak nasıl ibadet edilmesi gerektiği hatırlatıldı.

LOKUM VE GÜL SUYU İKRAM EDİLDİ

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ’da Hendek Merkezdeki Büyük Cami'de düzenlenen Kandil Programına katılarak burada cemaatle görüştü ve herkesin Mevlid Kandili’ni kutladı. Kılınan yatsı namazının ardından ise bu mübarek gece hürmetine Hendek Merkezde bulunan Yeni cami, Orta Cami, Büyük Cami ve Rasimpaşa Camileri başta olmak üzere Yeşilyurt, Çamlıca, Puna ve Eseler Kuba Camilerinde kandil programı sonrasında belediye ekipleri tarafından vatandaşlara cami çıkışında gül suyu ve lokum ikram edildi. Vatandaşlar, Mevlid Kandili dolayısıyla düzenlenen program nedeniyle Hendek İlçe Müftülüğüne ve Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu'na teşekkür ettiler.

AdminAdmin

YORUMLAR