Hendek Güncel
HV
08 HAZİRAN Perşembe 17:57

Muhtarları ziyaret eden Serbes: Güçlü bir toplumun temeli muhtarlardır

CHP Sakarya Milletvekili Aday Adayı Ender Serbes, muhtarları ziyaret etti. Serbes, Sakarya Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, Arifiye Muhtarlar Derneği Başkanı Yusuf Yavuz ve Serdivan Muhtarlar Derneği Başkanı Fikret Can ile bir araya geldi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 24-03-2023 12:24   Güncelleme : 24-03-2023 12:36
Muhtarları ziyaret eden Serbes: Güçlü bir toplumun temeli muhtarlardır

MUHTARLAR GÜCÜNÜ MİLLETTEN ALIR

Ender Serbes, yaptığı açıklamada, muhtarlarla çok verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, muhtarlık müessesesinin, demokrasinin ve yerel yönetimlerin en önemli yapı taşı olduğunu söyledi. Güçlü bir toplumun temelinde muhtarların çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Serbes, “Muhtarlar gücünü milletten alır. Çünkü seçimle göreve gelir. Muhtarlık bu sebeple çok önemli bir kurumdur. Devletin ve milletin mahallelerdeki en önemli ve etkin temsilcisi muhtarlardır. Mahalledeki insanlarında başı sıkıştığında ilk gideceği kişi de yine muhtarlardır. Bu bakımdan muhtarlar ne kadar güçlü olursa toplumda aynı ölçüde güçlü olur.” dedi.

SİYASETÇİLER MUHTARLARIN DEĞERİNİ BİLMELİ

Muhtarların mahallelerinin sorunlarını ve çözüm önerilerini en iyi bilen insanlar olduğuna dikkat çeken Serbes, bu bakımdan muhtarların görüş ve önerilerinin her zaman dikkate alınması gerektiğini vurguladı. Muhtarlarla güçlü bir işbirliği içerisinde olan kurumların hizmetlerini halka daha iyi ve hızlı ulaştırabileceğini vurgulayan Serbes, şunları kaydetti: “Muhtarlarla güçlü bir işbirliği aslında hem milletin hem de hizmet götüren kurumların işlerini kolaylaştırır. Siyasetçiler maalesef muhtarların değerini bilmiyor ve dolayısıyla potansiyelinden de faydalanamıyor. Muhtarlar mahallelerine hizmetleri en doğru bir şekilde yönlendirir. İhtiyaca göre yapılan yatırımlar alınan kararlar çok daha verimli olur. Bundan hem millet, hem de kurumlar fazlasıyla kazançlı çıkar.”

Ender Serbes, siyaset arenasına girdikleri günden bu güne ve her zaman muhtarlarla birlikte olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

AdminAdmin

YORUMLAR