Hendek Güncel
HV
21 MAYIS Salı 08:32
Advert Advert

SGM’de sanata ve sevgiye engel yok

Büyükşehir Belediyesi SGM’de sanatla, bilgiyle, öğretilerle kendilerini geliştiren ve fiziksel anlamda ciddi kazanımlar elde eden engelli öğrenciler, ortaya çıkardıkları sanat eseriyle görenleri hayran bıraktı.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 31-03-2023 15:43
SGM’de sanata ve sevgiye engel yok

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Gelişim Merkezi’nde (SGM) yılın her döneminde başlattıkları programlarda tüm vatandaşları olduğu gibi engelli bireyleri de sevgi ve bilgiyle kuşatıyor.

Fiziksel gelişim

Bahar, yaz dönemlerinde hayatın her alanında faaliyetlerde misafir edilen engelli öğrencilere, ‘motor becerileri’ olarak adlandırılan fiziksel kabiliyetleri ile psikolojik ve beyin gelişimi konusunda da ciddi katkılar sunuluyor.

Engellilerin adeta ikinci evi haline gelen, dostlar kazanıp sosyalleştikleri SGM’lerde uzman eğiticiler tarafından sanattan, bilgiye, spordan, yeteneğe birçok alanda kurslar ve eğitim programları düzenleniyor.

Harika sanat eserleri

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından organize edilen son programda engelliler, kendi sanatını icra etti. Portre çizimi, boyama ve paftaların ince ince işlenmesiyle yeteneklerini mukavvalar üzerinde sergileyen öğrenciler eğlenceli bir gün geçirdi.

Yapıştırma ve işleme aşamalarından sonra ortaya çıkan eserler, adeta engelli bireylerin ne kadar geniş bir hayal gücüne sahip olduğunu gösterdi. Bu uygulamalar, engellilerin fiziksel hareket kuvvetlerini geliştirmesi için de önemli bir fırsat oluyor.

“Sanata, sevgiye, dostluğa engel yok”

SGM’den yapılan açıklamada, “Engelli dostlarımızla belirli günler arasında buluşuyor, onların en iyi arkadaşı olmaya çalışıyoruz. Beyin gelişimi, fiziksel gelişim ve psikolojik durumlarının iyileştirilmesi için başlattığımız programlara tüm vatandaşlarımız ücretsiz katılabilir. SGM’DE sanata, sevgiye ve dostluğa engel yok” denildi.

AdminAdmin

YORUMLAR