Hendek Güncel
HV
06 ARALIK Salı 06:31
Advert Advert Advert

Türkiye’nin Yazarları Sakarya’da: 7 farklı bölgeden 23 şair ve yazar geliyor

Büyükşehir Belediyesi Kasım kültür sanat etkinlikleri ‘Türkiye’nin Yazarları Sakarya’da isimli özel etkinlik ile devam edecek. Ülkenin 7 farklı bölgesinden 23 şair ve yazar kültür sanat dostları ve öğrencilerle buluşacak.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-11-2022 18:34
Türkiye’nin Yazarları Sakarya’da: 7 farklı bölgeden 23 şair ve yazar geliyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kasım kültür sanat etkinlikleri ‘Türkiye’nin Yazarları Sakarya’da isimli özel etkinlik ile devam edecek. Türkiye Yazarlar Birliği Sakarya Şubesi iş birliğiyle düzenlenecek programlarda ülkenin farklı şehirlerinden yazar ve şairler Sakarya’da kültür sanat dostlarıyla buluşacak. Ülkenin 7 farklı bölgesinden 23 şair ve yazarın 4-6 Kasım tarihleri arasında gerçekleştireceği buluşmaların ev sahipliğini Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile TYB Sakarya Şubesi üstlenecek.

3 gün boyunca edebiyat rüzgârı esecek

Türkiye Yazarlar Birliği 14. Şubeler Buluşması 4 Kasım Cuma günü başlayacak. Gerçekleştirilecek açılış programının ardından saat: 14.00’te SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi Nevzat Kor Salonu’nda TYB Şeref Başkanı D. Mehmet Doğan, TYB Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan ve Türk-İslam Sanatları Uzmanı Bekir S. Soysal edebiyat söyleşilerinde SAÜ ve SUBÜ öğrencileriyle buluşacak. Aynı gün ve saatte şehrin 16 ilçesinde yazarlar lise öğrencileriyle bir araya gelecek. Ayrıca program kapsamında konuk yazar ve edebiyatçılar Sakarya’nın tarihi ve doğal güzelliklerini ziyaret edecek, kültürel gezilerle şehri yakından tanıma fırsatı bulacak. Sakarya’da 3 gün boyunca edebiyat rüzgârı esecek.

23 şair ve yazar Sakarya’da

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Türkiye’nin 7 farklı bölgesi ve farklı şehirlerinden gelecek şair, yazar ve edebiyatçıların konuk olacağı programlara tüm kültür sanat dostlarının davetli olduğu ifade edildi. TYB Sakarya Şube Başkanı Fahri Tuna ise, programın düzenlenmesinde destek olan ve emek gösteren kurum ve kişilere teşekkür ederek, “Üç gün süreyle 23 şair ve yazara, Sakarya olarak ev sahipliği yapacağız. 14. TYB Şubeler Buluşmasına, Sakarya olarak, iki yenilik getirdik; gelecek bütün yazarlarımızın eserlerinden 'Tekmili Birden' adıyla ortak bir kitap yayınladık, ayrıca yazarlarımızı16 ilçede öğrencilerimizle buluşturacağız” dedi.

Türkiye’nin Yazarları Sakarya’da programı şu şekilde;

4 Kasım Cuma

10.00 – Açılış Programı

Halka Açık / Sen Otel

14.00 – Edebiyat Söyleşileri

Halka Açık / SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi Nevzat Kor Salonu

Konuklar: D. Mehmet Doğan (TYB Şeref Başkanı), Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan (TYB Genel Başkanı), Bekir S. Soysal

14.00 – Yazarlar Liselerde (16 İlçede / Öğrencilere Yönelik)

Abbas Levent Ertekin (İzmir), Prof. Dr. Ahmet Çaylı (Konya), Ali Kılcı (Ankara), Enver Çapar (Kahramanmaraş), Fahri Tuna (Sakarya), Gökhan Akçiçek (Ordu), Halil İbrahim Özdemir (Erzincan), Kamuran Tuna (Trabzon), Mahmut Bıyıklı (İstanbul), Doç. Dr. Mahmut Kaya (Şanlıurfa), Mahmut Erdemir (Ankara), Mehmet Hüsrevoğlu (Kayseri), Mehmet Sait Uluçay (Ankara), Muhammet Hanefi İspirli (Erzurum), Mustafa Baki Efe (Bursa), Mustafa Yıldız (Gaziantep), Prof. Dr. Nazım Elmas (Giresun), Osman Kayaer (Ankara), Doç. Dr. Taner Namlı (Elazığ), Zeynep Arkan (Kocaeli)

20.00 – Yalaza Gecesi (Katılımcı Yazarlara Yönelik)

5 Kasım Cumartesi

10.00 TYB Şubeler Toplantısı (Katılımcı Yazarlara Yönelik)

Kaynarca Şeyh Müslihiddin Camii

17.00 Kültür ve Doğa Gezisi (Katılımcı Yazarlara Yönelik)

6 Kasım Pazar

09.00 – Şehir Gezisi (Katılımcı Yazarlara Yönelik)

AdminAdmin

YORUMLAR