Hendek Güncel
HV
02 ARALIK Cuma 22:49
Advert Advert Advert

UNUTULMUŞ KÖY HİCRİYE

Hendek Hicriye Mahallesi'nin 20 yıldır yapılmayan yolları mahalle halkına yeter artık dedirtti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2022 17:14   Güncelleme : 29-10-2022 17:48
UNUTULMUŞ KÖY HİCRİYE

İlçemiz Hendek'in şehir merkezine en yakın mahallelerinden biri olan Hendek Hicriye Mahallesi'nin yolları 20 yıldır yapılmayı bekliyor.

Geçtiğimiz aylarda Yeşilvadi Mahallesi'nde Yeşilvadi Grup Yolu adı altında mahallenin yolları yapılmış, o yollar biter bitmez de Büyükşehir Belediyesine bağlı yol yapım ekibi Hicriye Mahallesinin 20 yıldır yapılamayan yollarını yapacaktı. Fakat beklenildiği gibi olmadı, ekipler Hicriye'yi transit geçti.

Bir yola Hendek, diğer yola ise Büyükşehir Belediyesi bakıyor

Hicriye Mahallesinin mahalleye girişler için 2 ayrı yolu bulunuyor. Hicriye 1 denilen ilk yol mahallenin ana kullanılan yolu, Hicriye 2 diye bilinen diğer yolda mezarlık mevkiinden gidilerek kullanılan yol. Hicriye 1 Hendek Belediyesinin sorumluluk alanında, Hicriye 2 ise, Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda bulunuyor.

Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda bulunan yol, köye girişlerde sıklıkla kullanılıyor. Çift yönlü olan D-100 Karayolunun genişletilmesi nedeniyle yıllardır mahalleye girişler; mezarlık bölgesinde bulunan, mahalle sakinleri tarafından da Hicriye 2 diye adlandırılan yoldan yapılıyor. Yolun çok bozuk ve aşırı çukurlu olması araçla ulaşımı zorlaştırıyor.

Çağrıda bulundular

Mahalle sakinleri, önümüz kış havalar soğudu. Şimdi bu şekilde olan yollarımız yağışlar başladığı zaman nasıl olacak. Komşu köylerimizin hepsinin yolları yapıldı. Bizim yollarımız yıllardır olduğu gibi, eki tas eski hamam şeklinde duruyor. Buradan belediye başkanlarımıza sesleniyoruz! "Lütfen bu sesimize kulak verin ve yollarımızı yapın" diyerek çağrıda bulundular.

AdminAdmin

YORUMLAR