Hendek Güncel
HV
06 EKİM Perşembe 00:12
Advert Advert Advert Advert Advert

VEKİL DİKBAYIR, DERSBAŞI YAPILAMAYAN OKULUN ÖNÜNDEN SESLENDİ

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, iki sağlam raporuna rağmen yıkımına karar verilen Hendek Anadolu Lisesi önünde öğrenci velileri ve öğrencilerle bir araya geldi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-09-2022 08:32   Güncelleme : 13-09-2022 09:13
VEKİL DİKBAYIR, DERSBAŞI YAPILAMAYAN OKULUN ÖNÜNDEN SESLENDİ

Aylardır Hendek gündeminin en önemli konularından biridir, Hendek Anadolu Lisesi için alınan yıkım kararı. Okul aile birliği, öğrenci velileri, öğrenciler, Hendek'li vatandaşlar ve gazeteciler bu yıkım kararı ile ilgili birçok defa bir araya gelip çözüm aradılar.

Hatta geçtiğimiz günlerde öğrenci velileri ve öğrenciler, Hendek Belediyesi Hizmet Binasına giderek bir çözüm yolu aradılar. Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu'nun makamında olmaması hasebiyle, öğrenci velileri ve öğrenciler belediye başkanıyla görüşemediler.

Başkanla göüşemeyen öğrenci velileri ve öğrenciler, hemen bir gün sonra belediye meclis toplantısının olduğu gün meclis toplantısı sonrasında belediye başkanı Babaoğlu ile bir araya gelip görüştüler.

Süreç bu şekilde ilerlerken olaya, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır el attı. Dikbayır, ilk olarak önceki gün Abdurahman Gürses İmam Hatip Ortaokulunda incelemelerde bulundu. Dikbayır, okulu gezerken İlçe Milli Eğitim Müdürü ile konuştu. Milletvekili Dikbayır konuşmasında; "Yıkım kararı alınan Hendek Anadolu Lisesi ve Abdurahman Gürses Ortaokulu velilerinden şikayetler aldık. Bu şikayetler yoğunlaşınca Abdurahman Gürses İmam Hatip Ortaokuluna incelemelerde bulunmak üzere geldik." dedi.

Dikbayır okulda incelemelerde bulunduğu gün, Hendek Anadolu Lisesi önünde açıklama yapacağını duyurmuştu. Bu açıklamayı merakla bekleyen öğrenci velileri ve öğrenciler, dün okul önünde şiddetli yağan yağmura rağmen Vekil Dikbayır ile bir araya geldi. Dikbayır, "Bende bu okulun mezun ettiği öğrencilerden biriyim. Ben sizlerden biriyim. En önemlisi de bende sizler gibi Hendek'liyim. Elbette ki; bu konuda ne gerekiyorsa yapacağız. Bunun için buradayız. Okulun yıkılmaması için bakan beylerle görüşeceğim. Yazıktır günahtır. Biz okulun yıkılmasına karşı değiliz. Bina da sıkıntı varsa yıkılabilir. Biz madem ki yıkılacak o zaman neden bu okula masraf ettiniz. Madem ki, size göre bu okul hasarlı ise neden bunu bildiğiniz halde bunu yıkma kararı almadan önce yeni bir okul inşa etmediniz?" dedi.

Vekil Dikbayır'dan sonra söz alan okulda okuyan öğrenciler ise, okullarının yıkılmasını istemediklerini dile getirerek, bu kararda emeği olan bütün yetkililere seslenerek "okulumuzu yıkmayın" çağrısında bulundular.

Yapılan eylem sonrası İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, son olarak ilçe basını ile bir araya geldi.Basınla bir süre sohbet eden Vekil Dikbayır, daha sonra ilçemiz Hendek'ten ayrıldı.

AdminAdmin

YORUMLAR