Hendek Güncel
HV
02 ARALIK Cuma 22:03
Advert Advert Advert

Yeşilay desteklerinizle büyüyor

Yeşilay’ın bağımlılıkla mücadele de 102 yıldır sürdüğü hizmetlerini daha fazla kitleye aktarabilmesi ve ücretsiz hizmetlerini sürdürebilmesi için Yeşilay Market ismiyle açtığı çevrimiçi ürün sitesinden alışveriş yapılabiliyorsunuz.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-11-2022 11:21   Güncelleme : 04-11-2022 11:34
Yeşilay desteklerinizle büyüyor

Konsept hediyeler, hediye kutuları, ev&yaşam, moda&aksesuar, mesleki hediyeler, özel gün hediyeleri ve Yeşilay yayınlarının yer aldığı sitede yapılan alışverişler Yeşilay’ın, bağımlılıkla mücadelesine katkı sağlıyor.

Yeşilay Market’ten aldığın her ürün ile, iyi ve sağlıklı yaşama destek olabilirsiniz. Birbirinden farklı ürün alternatiflerimiz ile sevdiklerinizi mutlu etmek için; yesilaymarket.com #Yeşilay #YesilayMarket #Hediye #Alışveriş

Yeşilay Hakkında

1920 yılında faaliyetlerine başlayan Yeşilay, insan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan, milli ve ahlaki değerleri gözeterek bağımlılıklarla mücadele eden; ulusal ve uluslararası düzeyde önleyici ve rehabilite edici halk sağlığı ve savunuculuk çalışmaları yürüten bir sivil toplum kuruluşudur. Alkol bağımlılığıyla mücadele hedefiyle kurulmuş; kuruluşundan günümüze bağımlılık türleri arttıkça Yeşilay’ın tüzüğüne yeni çalışma alanları eklenmiştir. Alkolden sonra tütün, madde, kumar ve teknoloji bağımlılığı mücadele alanlarına dâhil olmuştur.

Türkiye genelinde 120 Yeşilay şubesi, dünya genelinde 95 Ülke Yeşilayı bulunmaktadır. 2015 yılında Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM), Türkiye genelinde ve KKTC’de toplam 105 yerde, bağımlı bireyler ile yakınlarına ücretsiz psikososyal hizmet desteği sağlamaktadır. 115 Danışma Hattı ile çağrı merkezi hizmeti de bulunmaktadır.

Toplumu bağımlılıklardan korumak ve bilinçlendirmek için yaptığı çalışmalarından dolayı Yeşilay, 1934 yılından bu yana “Kamuya Yararlı Cemiyetler” arasında yer almaktadır. Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konsey (ECOSOC) Özel Danışmanlık Statüsüne ve Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) “Türkiye Mükemmellik Ödülü’ne” sahiptir.

AdminAdmin

YORUMLAR