DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert Advert Advert
Yalçın Kaynak
Yalçın Kaynak
Giriş Tarihi : 17-04-2021 15:52

Helal Olsun İsmail Balaban

Tamamen şahsi düşüncem program formatı gereği kadın erkek aynı adada kalmaları, adı yarışma dahi olsa bana etik gelmediğinden hiç izlemediğim bir programdı. Programa Ata Sporumuz Yağlı Güreş'in en iyilerinden namıyla mağruf Sarı Fırtına İsmail Balaban'ın katılacağı duyurulduğu günden itibaren bir çok yorum yapıldı.

Kimisi karşı çıktı, güreş camiasına uygun görmedi. Kimisi de tam tersine güreşlerin yapılamadığı bir dönemde ulusal bir kanalda bir pehlivanın yarışması yağlı güreşi takip etmeyen kitlelere merak uyandırıp, güreşe ilgi duyulması açısından bir fırsat olur görüşündeydi.

Şahsen benim gönlüm ilk duyduğumda bu yarışmaya pehlivanlarımız İsmail Balaban ve Yunus Emre Karabacak'ın katılmamaları yönündeydi. Fakat yağlı güreşimizin ulusal bir kanalda iki pehlivanımız tarafından reklamının yapılmasını da kötünün iyisi olarak görüyordum.

Aralıksız olarak izleme durumum olmasa da genel anlamda şöyle bir kanıya vardım. Etik görmesekte iyi ki İsmail Balaban ve Yunus Emre Karabacak bu yarışmaya katılmışlar. Neden derseniz; şunu güreş camiasındaki herkes iyi bilirki Ata Sporumuz Yağlı Güreş'i bilmeyen, izlemeyen, ilgi duymayan birçok insan yağlı güreşi, pehlivanlarımızı itici görüyor, kaba ürkütücü buluyordu.

Buluyordu diyorum çünkü yarışmayı bir çok kitleden izleyenler var ve kimin nasıl bir karaktere sahip olduğunu net bir şekilde görüyorlar. Pehlivanımız İsmail Balaban üzerinden pirim yapmaya çalışan hadsiz, çapsız kişileri ve İsmail'in onlara ne denli sabırlı, edepli, ahlaklı davranışı gözlerden kaçmıyordur ki; pehlivanımızın bu efendi, sabırlı, ahlaklı duruşu her kitleden izleyicinin takdirini topluyor. İnsanların yağlı güreşe pehlivanlarımıza olan bakış açılarını da olumlu yönde etkiliyor.

Yarışmada yaşanan çeşitli olaylar sonrasında Güreş Federasyonumuz, Kırkpınar Ağamız ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız dahil birçok merciden yarışmayı bırakıp gelmesi yönünde çağrılar yapıldı. Maddi anlamda gereken ne ise yapılacağı söylendi. Bu çağrı bir şekilde İsmail'e ulaşmıştır. Fakat herkes bilirki Sarı Fırtına başarıya, zirveye endeksli hırçın ve inat bir yapıya sahiptir. İzlediğimiz  kadarıyla İsmail üç beş hadsize teslim olup yarışmadan çekilmeyecek eğer bu yarışmada çeşitli Ali Cengiz oyunları dönmezse İsmail bu yarışmadan efendiliği sabrı hırsı azmi ve kalitesi ile şampiyon olarak çıkacaktır.

Hedefe bu kadar kilitlenmişken bizlere düşen polemik yaratmak, eleştirmek, hor görmek değil hep destek tam destek olmaktır. Tabii ki gönül isterdiki koca pehlivanımız Afrika sahillerinde değil,
er meydanlarında boy göstersin, mücadele etsin.

İyi de güreşler vardı da, İsmail ben güreş tutmayacağım yarışmaya gideceğim mi dedi. Üstelik geçen yıl yapılamayan güreşlerimiz bu yıl sınırlı bölgelerde yapılacak dendi. Yapılıp yapılamayacağı, seyircili mi seyircisiz mi oda muamma. Bu sebeple hiç olmazsa er meydanlarında altın kemer alan pehlivan göremezsekte, ulusal kanalda bir yiğidimizin şampiyon olduğunu görelim...

Haydi Balaban! 'Şampiyon' sensin, sen olacaksın. Hep destek, tam destek.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

    Takımlar O G B M A Y P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA