DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert Advert
Gülbahar Kaya
Gülbahar Kaya
Giriş Tarihi : 15-06-2020 16:39

Bulaşıcı Mutsuzluk

Günümüzde korona virüsten daha hızlı yayılan bir şey daha var. Bizi yavaşlatıyor, enerjimizi sivri sinek gibi emiyor ve biz farkında değilken hücrelerimizi öldürüyor. Tıpkı virüsle paralel bir kanser gibi hayatımızda hep bulunmasına rağmen bir anda nüksetti. Başlıktan da anladığınız üzere mutsuzluk, negatif enerjiye bulunduğu yeri esir aldırıyor. Bu kötü enerji, iyi enerjiyi sömürüyor. Odanızın havasını değiştirip, karamsarlaştırıyor.

Bu insanlar neden mutsuz?

Yaşadığımız hayat boyunca mutlu olmak bu kadar zor ise, mutlu olan insanlar bunu nasıl başarıyor? Her insan hayatı boyunca iş, arkadaşlık ve özel hayat gibi problemlerle karşı karşıya kalır. Önemli olan bu durumlarda nasıl tepki verdiğiniz ve hissettiğinizdir. Benim düşünceme göre mutluluk, düşünce temizliğinden geçiyor. Çünkü kötü düşünce, kötü enerjiyi de beraberinde getiriyor. Bununla alakalı dilden dile dolanan çok klasik bir yargı vardır.

İyi düşünürsen iyi olur

Büyürken bu cümlenin ne demek olduğunu pek çoğumuz idrak edememiş olabiliriz. Fakat zaman ilerledikçe bu cümle kafamızda kendiliğinden beliriyor. Duyup hatırlamadığımız, benimsemediğimiz bu cümleyi bugünlerde ‘haklı olabilir mi’ diye anımsıyoruz. Şimdi başa dönecek olursak, mutsuzluk salgınla birlikte hayatımızın bir parçası haline geldi. Bunun sebebi ise bizim kötü düşüncelerimizden geçiyor. Artık eskisi kadar umutlu değiliz. Pozitif ve neşeli olmaktan çok; çocuk parkında koşan küçükleri, yanlarında oturup sohbet eden büyükleri özledik...

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA