DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert Advert Advert
Erhan Kaynak
Erhan Kaynak
Giriş Tarihi : 05-07-2020 13:18

ACIMIZ BÜYÜK

Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük havai fişek fabrikası, Sakarya'nın en büyük fabrikası infilak etti. 114 yaralı 4 can kaybımız var. Yaralı vatandaşlarımıza Allah'tan acil şifalar, ölenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

55 km uzaklıktan hissedilen bu büyük patlama bizce de bir iş kazası değil iş cinayetidir. Olayın ardından sayın Cumhurbaşkanımız tarafından gönderilen 3 Bakan her ne kadar halk tarafından devletin ilgili olduğu kanaatine varılsada, devletin denetim ile ilgili sorumluluğunu ortadan kaldırmaz. Ayrıca bu fabrikaya en yakın yerleşim birimine 800 metre uzaklıkta olmasına ramen ruhsat veren çalışma izni veren bakanlık ve idari yetkililer ile bu fabrikaya ruhsat veren Büyükşehir Belediyesi'nin hiç mi sorumluluğu yok. Peki bu fabrika için nasıl olumlu bir ÇED raporu düzenlenmiştir. En yakın köy 800 metrede ki Akarca Köyü ve tüm köylüler bu fabrikanın bu bölgeye kurulmasını istemediklerini idari sorumlulara ilettiklerinde bu ilgi neden o zaman yoktu.

Çalışanların uyarıları dikkate alınmamış fabrika kurulum sürecinde ÇED raporu dahil bir sürü uygunsuzluk olduğu aşikar olan bu tesis uygunsuz depolama, denetimsizlik ve bri dizi ihmaller zinciri neticesinde bu hale gemiş, can kayıpları yaralanmalar gerçekleşmiştir.

Bütün bunlar yaşanırken yaralı vatandaşlarımız hastahanelerde yaşadıkları bu büyük olayın şokunu yaşamaya devam ederken bir geçmiş olsun diyip  ihtiyaçlarını giderecek yada cenazelerinde baş sağlığı dileyecek bir iş veren yada işveren temsilcisi bulamazken, MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun bey ve MÜSİAD üyesi patronlarımızın Yaşar Coşkun'a moral yemeği vermesi ve Başkanımızın arkasındayız mesajı vermesi ne anlama geliyor?

Öncelikle bu bir insanlık suçudur. Sosyal medyada gezen fotoğrafları gören vatandaşlarımız üzüntülerinden ağızlarına lokma koyamazken bu duyarsızlık ne anlama geliyor?

İnsanın, işçinin çok daha değerli olduğu bir standart oluşması dileği mi yineleniyor. Patronların Yaşar beye olan destek mesajlarına da şunu eklemek istiyorum; "Zalimin zulmü varsa mazlumun da Allah'ı var." Sizler önce çalışanlarınızın arkasında destek olacaksınız ki kazancınız helal olsun.

Yazımın başında Türkiye'nin ve Avrupa'nın en büyük havayi fişek fabrikası, Sakarya'nın en büyük fabrikası demiştik ya, "MÜSİAD'ın bu duyarsızlığı da Dünya'nın en büyük insanlık ayıbıdır."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

    Takımlar O G B M A Y P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA