DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert Advert Advert
Hasan Karababa
Hasan Karababa
Giriş Tarihi : 25-08-2020 18:20

FEDERASYON BOŞ DURMUYOR

Son günlerde sosyal medyada yağlı güreş hakkında olumlu olumsuz bir çok paylaşımlar yapılmakta. Biliyorum bende dahil hepimiz bu durumdan sıkıldık. Kırkpınar yapılacak mı yapılmayacak mı?

Yorumlarda en çok rastladığım sözlerden biriside, Federasyon güreşler yapılacak veya yapılmayacak diye bir açılama neden yapmıyor?

Evet biz camia olarak dibini görmediğimiz her kuyuya taş atmaktan zevk alır hale mi geldik acaba?

Federasyon boş durmuyor...

Federasyon Başkanımız ve Spor Bakanımız Kırkpınar Güreşlerinin yapılmasını tüm samimiyetleri ile istiyorlar. Güreşlerin yapılması için ellerinden geleni yapıyorlar. Kısa süre önceye kadar tüm boy ve pehlivanların Kırkpınar'da tam kadroyla bu güreşleri yapma gayreti içindelerdi. Ama Covid-19 nedeniyle bilim kurulu izin vermedi.

Federasyon, Kırkpınar'ın yapılmasını istemeseydi, bilim kurulunun izin vermemesini fırsat bilir, 2020 Kırkpınar Yağlı Güreşleri yapılmayacak herkes işine baksın diye bilirdi. Doğru mu? Ama yapmadı. Çünkü güreşin yapılması taraftarıdır.

Ben şahsım, güreş sever biri olarak 22 Ağustos Cumartesi günü Federasyon Başkanımıza sosyal medyadan ulaşarak Kırkpınar hakkında istişarede ve bazı tavsiyede bulundum. Bana söylediği cevabı siz güreş severlerle paylaşıyorum.

Federasyon Başkanımız Musa Aydın: "Biz tüm pehlivanların katılımıyla Kırkpınar'ın yapılmasını istedik. Fakat buna bilim kurulu izin vermiyor. Bizde Bakan Beyle birlikte yeni bir çalışma hazırlıyoruz. Bu çalışma ile Cumhur Başkanımıza çıkıp Kırkpınar'ın yapılması için özel izin isteyeceğiz. Çünkü biz 2020 yılı tarihi Kırkpınar'ın sekteye uğramasını ve başpehlivansız kalmasını istemiyoruz. Bu, Eylül olur Ekim olur ama yapmak istiyoruz." Dedi.

Ancak burada hem fikir olmayı sizlerin takdirine sunuyorum. Covid-19 sürecinde bu virüsün nerde nasıl bulaşacağı, bulaştığı kişiler üzerinde ne gibi etkiler bırktığı bilinmezken, henüz ortada aşısı bile yokken ezbere karar vermek kolay değil. Biraz daha sabır...

Federasyon Başkanımız Sayın Musa Aydın, bu aşamada çok duyarlı. Hiç bir şekilde bir pehlivan kardeşimizin emeğinin boşa gitmesini, boynunun bükülmesini istememekle beraber, hiç bir pehlivan kardeşimizin tırnağına zarar gelmesini de istemiyor. Bir pehlivan kolay yetişmiyor. Mağlumunuz her ananın doğurduğundan pehlivan olmuyor.

Son nokta...

Sayın Federasyon Başkanımız ve Spor Bakanımız, Kırkpınar Güreşlerinin yapılması için hazırladıkları son çalışmalarını Cumhur Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a ileterek özel izin isteyecekler. Cumhur Başkanımızın vereceği karara göre açıklamalarını hep birlikte göreceğiz. Umutluyuz, hayırlı ve olumlu bir izin çıkar inşallah...

Tüm güreş camiasına sevgi ve saygılarımla.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

    Takımlar O G B M A Y P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA