DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert Advert Advert
Ayşen Kaya
Ayşen Kaya
Giriş Tarihi : 14-10-2020 13:17
Güncelleme : 14-10-2020 13:38

SEVGİSİZ YAŞAM

Benim çocukluğum sevgiyle geçti. Annem ve babam beni ve kardeşlerimi büyütürken sevgileriyle yoğurdular kişiliğimizi. Bende diyordum işte; Bende böyle bir ebeveyn olmak istiyorum çocuklarımı sevgiyle büyütüp sevgiyle şekillendiricektim onların yüreklerini.

Son zamanlarda duyduğumuz, okuduğumuz ve konuştuğumuz insanlara vahşice şiddet uygulayan insansı varlıklar beni derinden etkiledi. Neydi böyle insan hayatının önemli olmadığını düşündüren ve onlara şiddetle yaklaşmasını söyleyen kimdi? İnsanın içindeki ikinci kötü kişilikmiydi? Onlar bu ikinci kişiye dur diyemiyorlarmıydı?

Bizler sadece okuyup geçiyoruz bu haberleri. Hayatımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz oysa hayatımızın şekliydi mağdur insanların yaşadıkları. Bizlerde artık hayatımızla ilgili bir karar verirken acaba bu insan nasıl? bana kötülüğü dokunabilirmi diyoruz. Bu dünyada yaşarken belkide geçip gidiyoruz bilmeden ve arkamıza bile bakmadan onların neler yaşadığını görmeden  gözlerimizdeki perdeyi çekip geçiyoruz bakmadan, baktırmadan.

Sadece yaşamak istiyordu, bu şehrin görünmeyen duvarlarında onunda adı yazılsın istiyordu, ama olmadı. Acımasız sevgilisi, kocası, babası, kardeşi belkide en yakın dostu kıymıştı. Onun önündeki güzel günleri görmeden. Umutları vardı, yaşamak istedikleri, olmak istediği, oldurmak istediği olmadı bırakmadılar, içlerindeki hayat sevgisini söndürdüler. Bir nefeslik hayatının nefesini aldılar.

Tahammülü mü kalmadı? Arkadaşına, eşine, ailesine en önemlisi biricik yavrularına herkese ve herşeye  bir öfke içinde. Neydi onu bu hale getiren, geçim sıkıntısımı? Yoksa sevgisiz yetiştiren ailesi mi? Yada insanlara olan kini mi? Nasıl bu hale geldiler içlerindeki insan kinini nasıl böyle ortalığa serdiler. Yüksek duvarlı kalelerinde sıkışıp kaldılar sevgisiz.

Bizler kalbimizdeki sevgiyi, umudu onlara aşılayıp yenebilirmiyiz onlara verirmiyiz bir yudum sevgi, bir umut. Umudu olsun sevgimiz. Umudumuz olsun yaşamak.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

    Takımlar O G B M A Y P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA