DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert Advert Advert
Erhan Kaynak
Erhan Kaynak
Giriş Tarihi : 29-10-2020 14:58
Güncelleme : 29-10-2020 15:07

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

29 EKİM 1923 Cumhuriyet'in ilanını özetlersek bir ulusun ayağa kalkma, küllerinden doğma, diriliş denen olgunun tam karşılığıdır.

Bu cesareti, gösteren başta MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve silah arkadaşlarına sonsuz minnet ve rahmet diliyorum. Onlar bizim ulusal değerlerimizdir onlara ve miras bıraktıkları Cumhuriyet'e sahip çıkmak namus borcumuzdur. Çünkü Cumhuriyet ben demek, sen demek, o demek. Kısacası Türkiye Cumhuriyeti halkı demek. Adalet demek, hak demek, vicdan demek.

Her ne kadar meydanlarda kutlayamasakta vicdanlarda yaşatmak, özünde hissetmek ve saygı duymak gerek.

Bunu her seferinde söylerim, meydanlarda kutlamanın önemini şuan dünyada pandemi yaşanmakta ama öncesinde de bu kutlamalar halk tarafından meydanlarda coşku ile kutlanamıyordu. Belki kutlasak ne olur kutlamasak ne olur diyenler vardır; Kutlarsak milli birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya gösteririz. Milli birlik demek kenetlenme demektir ki tüm dünya ulusal değerlerine bağlı bir Türkiye görmeye tahammül edemiyor, bölmek parçalamak istiyor. ABD 4 Temmuz'u nasıl kutluyorsa bizde 29 EKİM'i kutlamalıyız. Kutlamazsak da her türlü bölücü politikalara maruz kalır, her türlü operasyon yapılabilen bir devlet oluruz. Milli şuuruna erişmiş bir millet güçlü bir millet ve devlet demektir. Atatürk'ün dediği gibi Ne Mutlu Türk'üm diyebilmek lazım.

Tüm milli duygu ve inancımla Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, Allah Türk'ü korusun ve yüceltsin diyorum...

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA