Hendek Güncel
HV
21 TEMMUZ Pazar 23:40
Advert Advert Advert

AYKIRI; BALYA'DA ÜÇÜNCÜ, HAVZA'DA İSE İKİNCİ OLDU!

Hendekli Başpehlivan Süleyman Aykırı, katılım sağladığı Balıkesir Balya Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde üçüncü, Samsun Havza Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde ise, ikinci oldu.

SPOR
Giriş Tarihi : 23-05-2024 18:35
AYKIRI; BALYA'DA ÜÇÜNCÜ, HAVZA'DA İSE İKİNCİ OLDU!

Her yıl Balıkesir'in Balya ve Samsun'un Havza ilçesinde geleneksel olarak düzenlenen Balya Yağlı Güreşleri'nde yarı final yaparak üçüncü, Karadeniz'in Kırkpınar'ı Samsun Havza Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde de, final yapan Hendek'imizin gururu Süleyman Aykırı Havza Yağlı Güreşleri'nde ise, ikincilik derecesi elde etti.

Balıkesir Balya Yağlı Pehlivan Güreşleri, geçtiğimiz Cuma günü yapıldı. Yine Pazartesi günü yapılması gereken Havza Yağlı Pehlivan Güreşleri de, ulusal yas nedeniyle dün gerçekleşti.

Öte yandan, Hendek Belediye Başkanı Sayın İrfan Püsküllü'nün pehlivanı Süleyman Aykırı, Balya ve Havza Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin yanı sıra yine hafta sonu da Ordu'nun Gölköy ilçesinde düzenlenmiş olan Gölköy Yağlı Pehlivan Güreşleri'ne katılmak üzere Ordu'daydı. Gölköy Yağlı Güreşleri'ne katılan Aykırı, burada da kol bağlayıp, güreş tuttu.

Karadeniz'den dönen Başpehlivan Süleyman Aykırı, bu haftayı dinlenerek geçirecek ve sonraki hafta Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde düzenlenecek olan CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi Şahinbey Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri için, Gaziantep Şahinbey'de olacak.

AdminAdmin

YORUMLAR