Hendek Güncel
HV
21 MAYIS Salı 07:07
Advert Advert

Baro ile Destek Protokolü imzalandı

Sakarya Barosu ile Hendek Belediyesi arasında ‘Baro ve Belediye İşbirliği ile Adli Yardım Projesi’ adı altında protokol imzalandı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-04-2023 20:10
Baro ile Destek Protokolü imzalandı

Protokol ile Hendek’de yaşayan, maddi açıdan güçsüz ve adalete erişimde zorluk yaşayan vatandaşlara baro tarafından sunulan adli yardım hizmetinin maddi kaynağı artırıldı. Bu kaynak artırımıyla daha çok vatandaşa ücretsiz avukat ataması yapılabilecek.

Yıldız: Hedefimiz, projemizi şehrimizdeki tüm belediyeler ile hayata geçirmek

Protokolün imzalanmasının ardından konuşan Baro Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız, “Baro ve Belediye İş Birliği ile Adli Yardım Projemizin amacı, avukatlık hizmetinden yararlanmak isteyen ama ekonomik gücü olmayan vatandaşlarımıza, başvurularını ya da davalarını açabilmeleri için ücretsiz hukuki yardım sunan adli yardım büromuzun çalışmalarını daha etkin ve yaygın hale getirmektir. Bu sayede adli yardım büromuzdan daha fazla vatandaşlarımıza ücretsiz avukat ataması yapılacak. Yani daha fazla vatandaşımıza ücretsiz hukuki yardım sağlayabileceğiz. Çok mutluyuz. Duyarlılığıyla projemizi imzalayarak vatandaşlarımızın hakkını gözeten Hendek Belediye Başkanımız Turgut Babaoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Hedefimiz, projemizi şehrimizdeki tüm belediyeler ile hayata geçirmek. Hayırlı olsun” diye konuştu.

Babaoğlu: Hedef engelleri ortadan kaldırmak

İmzalanan protokol sonrası Sakarya Barosu Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız’a teşekkür eden Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Baro ve Belediye İşbirliği ile Adli Yardım Projesinde vatandaşlarımıza destek olarak hukuk ve adaletle ilgili erişim imkânlarına sahip olmalarına vesile olabilmektir. Maddi açıdan güçsüz, adalete erişimde zorluk yaşayan vatandaşlarımızın önündeki engelleri ortadan kaldırmayı hedefleyen bir projedir. Projenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR