Hendek Güncel
HV
21 MAYIS Salı 08:34
Advert Advert

BAŞKAN BABAOĞLU’NDAN AKOVA’YA SOSYAL YAŞAM MERKEZİ SÖZÜ

Akova Mahallesinde kadınlarla bir araya gelen Hendek Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu, “Çok şükür, bize güvenen, destek olan hemşehrilerimize mahcup olmadık. Akova’da da çok önemli altyapı çalışmaları gerçekleştirerek, su baskınlarının önüne geçtik. Önümüzdeki dönemde mahallelerimize konfor katacak çalışmalar yapacağız” dedi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-02-2024 16:40
BAŞKAN BABAOĞLU’NDAN AKOVA’YA SOSYAL YAŞAM MERKEZİ SÖZÜ

Başkan Babaoğlu, eşi Esra Babaoğlu ile birlikte Hantek konutlarında kadınlarla kahvaltı programında buluştu.

MİLLETVEKİLİ ATABEK’TE KATILDI

Programa; AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, MHP Sakarya KAÇEP Başkanı Elif Uzun Saral, MHP Hendek İlçe Başkanı Burhan Namlı, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal, kadın kolları ve Akova Mahalle Muhtarı Ramazan Kaya’da katıldı.

Başkan Babaoğlu, programdaki konuşmasında 5 yılda yaptıkları çalışmalardan söz ederek yeni dönem için de destek istedi.

“KRONİKLEŞEN SORUNLARI ÇÖZDÜK”

“Yine inanın, yine güvenin” diyen Başkan Babaoğlu, “Çok şükür, bize güvenen, destek olan hemşehrilerimize mahcup olmadık. Dönemimiz, tüm olumsuzluklara rağmen Hendek’imiz için hizmet yıllarına dönüştü. Bunu hep birlikte başardık. Akova mahallemiz özelinde ise, muhtarımız da burada, Hendek Belediyesi olarak önemli çalışmalar gerçekleştirdik. İlçemizin birçok noktasında olduğu gibi, Akova’mızda da kronikleşen yağmur suyu problemine çözüm ürettik. Burada bin 740 metre kapalı kanal yaptık. Yine 850 metre açık ve kapalı kanal bakımının yanı sıra 300 metre ilave açık kanal yapımı ile su taşkınlarının önüne geçtik.  Asfaltlama, kilitli parke çalışmalarımız oldu. Yine bu 5 yılda yaptığımız 10 mahalle muhtarlık binasından birini Akova’da inşa ettik ve açılışını yapacağız. Önümüzdeki dönem Hendek için çok daha verimli ve bereketli geçecek. Buna inanıyoruz ve hazırız. Milletvekilimiz burada, ilçe başkanlarımız burada, Cumhur İttifakı olarak Hendek için, Sakarya için, Türkiye için kenetlenmiş durumdayız” ifadelerini kullandı.

“SOSYAL YAŞAM MERKEZİ TAMAM”

Kadınların taleplerini de dinleyen Başkan Babaoğlu, sosyal yaşam merkezi, sağlık ocağı ve asfalt taleplerine olumlu yanıt vererek, “Bu dönem 10 mahallemizde 10 nitelikli sosyal yaşam merkezini hayata geçirdik.  Bir sosyal yaşam merkezi de Akova’ya yakışır, planlamaya alacağız. Asfaltlamayla alakalı talimat vereceğim, bölge incelensin, gereği yapılır. Sağlık ocağı konusunda Sağlık Müdürlüğü ile temasa geçer, takip ederiz. Hendek Belediyesi olarak üzerimize düşen ne varsa yaparız” dedi.

ATABEK: GÜÇ VE DESTEK VERECEĞİZ

AK Parti Sakarya Milletvekili Atabek ise Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’na hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, “Hendek ilçemize çok önemli hizmetler yapıldığına şahidiz. Bu hizmetlerin ve Cumhur İttifakı birlikteliğinin çok büyük teveccüh göreceğine ve 31 Mart’ta oy patlamasına dönüşeceğine inanıyorum. Turgut Başkan, İnşallah önümüzdeki dönemde hizmet etmeye, Hendek’in gelişmesine öncülük etmeye devam edecek. Milletvekilleri olarak, Cumhur İttifakı olarak adayımız Turgut Babaoğlu’na bizlerde güç ve destek vereceğiz” diye konuştu.

Başkan Babaoğlu, program sonrası milletvekili Atabek ile birlikte esnaf ziyaretinde bulundu.

AdminAdmin

YORUMLAR