Hendek Güncel
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 04:30
Advert Advert Advert

Büyükşehir'in çift katlısıyla Sakarya’nın beklediği tur başlıyor

Büyükşehir Belediyesi'nin bir süre önce hizmete alınan çift katlı turistik gezi otobüsünü her hafta salı ve cumartesi günü Sakarya'yı tura başlıyor. Tek bir seferde tarihi, turistik ve sosyal birçok noktayı ziyaret edecek olan otobüs, katılımcıları unutulmaz bir yolculuğa çıkaracak. Geziye katılmak isteyenlerin başvuruları sakarya.bel.tr adresine yüklenen formla alınacak.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-08-2023 11:55
Büyükşehir'in çift katlısıyla Sakarya’nın beklediği tur başlıyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin turizm portföyüne renk katmak için hizmete aldığı çift katlı turistik gezi otobüsü Sakarya'da büyük bir merak uyandırmıştı. Başkan Yüce'nin Demokrasi Meydanı'ndan yola çıkarak yaptığı şehir turuyla vatandaşlara tanıttığı otobüs, turlara hazır hale getirildi.

Sakarya’nın otobüsü

Kırmızı rengi ve üzerinde "Sakarya Bir Başka" yazısıyla vatandaşların beğenisini kazanan üstü açık otobüsün gerçekleştireceği şehir turunun programı Büyükşehir tarafından paylaşıldı. Buna göre otobüs, her hafta salı ve cumartesi günü 10.00 ve 15.00 saatlerinde günde iki sefer yapmak üzere "Gez-Gör Sakarya Turları" programı için yola çıkacak.

Tura katılmak isteyen şehir dışından, yurt dışından veya şehrin yerlisi olan turistler her hafta Büyükşehir Belediyesi'ne web ortamından başvuru yapacak.

Tek seferde birçok nokta

Demokrasi Meydanı'nda başlayacak olan turda sırasıyla Sakarya Park, Vagon Kıraathanesi, Aziz Duran Parkı, Nehir Çikolata, Yeni Cami, Sakarya Baba Türbesi, Uçak Kıraathanesi, Millet Bahçesi, Ofis Sanat Merkezi, Atatürk Stadyumu, Orman Park, Sanat Galerisi, Ters Ev ve Sakarya Müzesi durakları yer alacak.

Her bir noktada ziyaret gerçekleştirilecek, daha sonra yola devam edilecek. Başkan Yüce'nin talimatıyla başlayacak turlara, mevsimsel imkanlar elverdiği sürece devam edilecek.

“Sakarya’yı bizimle keşfedin”

Başvurular sakarya.bel.tr internet sayfası içinde oluşturulan "Gez Gör Sakarya Turu" linki üzerinden alınacak. Başvuru yapmak isteyenler siteye girdiğinde bu linki görebiliyor.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Tüm Sakaryalı vatandaşlarımızı, Türkiye'den ve yurt dışından misafirlerimizi bizimle birlikte şehri keşfetmeye, şehrin her noktasını keyifli bir turizm yolculuğuyla hissetmeye davet ediyoruz. En renkli tur başlıyor" denildi.

AdminAdmin

YORUMLAR