Hendek Güncel
HV
23 EYLÜL Cumartesi 05:04

GÜLDİBİ MAHALLESİ’NDE YÜZLER GÜLÜYOR

Güldibi Mahallesi'nde gerçekleştirilen altyapı ve yol bakım çalışmaları, mahalle sakinlerinin daha güvenli ve konforlu bir çevrede yaşamlarını sürdürmelerine olanak sağlıyor. Belediye tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında 5 yıl içerisinde 10 bin metrekare kilit parke yol döşenirken, 11 bin metre stabilize malzeme kullanılarak bakım çalışmaları tamamlandı. Ayrıca, mahallede bulunan 3.5 kilometrelik açık kanalda da düzenleme ve bakım faaliyetleri gerçekleştirildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2023 17:44
GÜLDİBİ MAHALLESİ’NDE YÜZLER GÜLÜYOR

SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM İÇİN

Mahalle sakinlerine daha kaliteli bir yaşam alanı sunmayı amaçlayan çalışmalar kapsamında, yol ve altyapı çalışmaları özenle sürdürüldü. 10 bin metrekarelik kilit parke yol, modern ve estetik bir görünüm kazandırırken, 11 bin metrelik stabilize malzeme bakımı ise mevcut yolların dayanıklılığını artırdı. Bununla birlikte, yağmur suyu tahliyesi ve atık su yönetimi için oldukça önemli olan 3.5 kilometrelik açık kanalın bakımı da yapılarak suyun daha verimli bir şekilde yönlendirilmesi sağlandı.

BAŞKAN BABAOĞLU: MODERN YAŞAM

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu; “Güldibi Mahallesi'nin altyapı ve yol sorunlarını çözmek, mahalle sakinlerimize modern ve güvenli bir yaşam alanı sunmak amacıyla büyük bir özveriyle çalışmalar yürüttük. Toplam 10 bin metrekarelik kilit parke yol, mahalle içi ulaşımı kolaylaştıracak ve trafik akışını düzenleyecek. 11 bin metrekarelik stabilize malzeme bakım çalışmaları ise mevsimsel değişimlere karşı daha dayanıklı yolların oluşturulmasını sağladı. Açık kanal bakım çalışmaları ise su taşkınlarını en aza indirerek sel riskini azaltmayı amaçladı." dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR