Hendek Güncel
HV
04 EKİM Salı 23:47
Advert Advert Advert Advert Advert

HENDEK ŞAMPİYONLAR FIGHT AKADEMİ'DEN ÖĞRENCİLERİNE VE AİLELERİNE EĞİTİM

Hendek Şampiyonlar Fıght Kick Boks ve Muay Thai Spor Kulübü sporcu ve velilerine deprem, yangın ve ev kazalarına karşı eğitim semineri verildi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-08-2022 12:53
HENDEK ŞAMPİYONLAR FIGHT AKADEMİ'DEN ÖĞRENCİLERİNE VE AİLELERİNE EĞİTİM

Kulüp Antrenörü Erkan Yılmaz, "Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Eğitim Görevlisi Mehmet Enes Sezen tarafından Hendek Belediyesi Konferans Salonu'nda bir araya gelen öğrenci ve velilerine teorik olarak eğitim verdirdiklerini, coğrafi olarak deprem bölgesinde yaşadıklarını, olabilecek depremlere karşı neler yapabileceklerini deprem sonrasında alınması gereken tedbirleri, ev kazaları ve yangınları ile ilgili yapılması veya yapılmaması gereken şeyleri ve alınacak tedbirlerle ilgili bilgilendirmeler yapıldığını" dile getirdi.

Verilen teorik eğitimden sonra bazı öğrencilere de uygulamalı söndürme yaptırıldı. Kulüp Antrenörü Yılmaz, "17 Ağustos 1999 Depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet geride bıraktığı ailelerine sabırlar diledi."

Hendek Şampiyonlar Fıght Akademi Spor Kulübü Yardımcı Antrenörü Özgenur Avcıl ise, "Bizler sadece spor kulübü değiliz. Kocaman bir aileyiz. Hayat sadece Kick Boks, Muay Thai veya spordan ibaret değildir. Sporun dışında kalan zamanlarda eğitimler, seminerler, sosyal aktiviteler yaparak sporcuların her türlü bilgi ve donanıma sahip olmalarını, topluma faydalı birer birey yetiştirmek istediklerini, bizim için her sporcu değerli, onların alacakları eğitimler önemli" diyerek sözlerini noktaladı.

Kulüp Başkanı ve Antrenörü Erkan Yılmaz, "Bu verilen seminer için Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem Yüce'ye Hendek Belediye Başkanı Sayın Turgut Babaoğlu'na Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Sayın Ayhan Orhan Arancı'ya, Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü Eğitim Görevlisi Mehmet Enes Sezen hocamıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız" diyerek sözlerini sonlandırdı.

AdminAdmin

YORUMLAR