Hendek Güncel
HV
05 EKİM Çarşamba 23:58
Advert Advert Advert Advert Advert

MUHTAR SERBEST VALİ KALDIRIM'I ZİYARET ETTİ: KÖYÜMÜZE İNTERNET İSTİYORUZ DEDİ

Hendek Esentepe Mahallesi Muhtarı Abdullah Serbest, mahallesine internet getirebilmek için girişimlerine devam ediyor. Muhtar Serbest, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım'ı ziyaret ederek, "Sayın Valim köyümüze internet hizmeti istiyoruz" dedi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-09-2022 18:28   Güncelleme : 20-09-2022 19:29
MUHTAR SERBEST VALİ KALDIRIM'I ZİYARET ETTİ: KÖYÜMÜZE İNTERNET İSTİYORUZ DEDİ

Muhtar, kolları sıvadı

Hendek'in en çalışkan muhtarlarından biri olan Esentepe Mahallesi Muhtarı Abdullah Serbest, mahallelerine internet getirebilmek için kolları sıvadı.

İnternetten mahrum olarak yaşıyoruz

İlçemiz Hendek'e bağlı eski adıyla Tarabiye Köyü, yeni adıyla Esentepe Mahallesi sakinleri yıllardır mahallelerine internet bağlanacak diye umutla bekliyorlar. Hendek ilçe merkezine yakın olan ve Hendek'in 91 mahallesinden biri olan Esentepe Mahallesi, şehir merkezine yakın olmasına rağmen 2022 yılı Türkiye'sinde internetten mahrum olarak yaşıyor.

Vali Kaldırım'ı ziyaret etti

Esentepe Mahallesi Muhtarı Abdullah Serrbest, bu konu ile ilgili olarak Sakarya Valisi Sayın Çetin Oktay Kaldırım'ı makamında ziyaret etti.

Vali Çetin Oktay Kaldırım ile görüşen Esentepe Mahallesi Muhtarı Abdullah Serbest, yapmış olduğu görüşme ile ilgili olarak şunları söyledi.

"Mahallemizde internet olmadığı için Sayın Valimiz ile bu konuyu görüşmek için kendisini ziyaret ettim. Daha önce de Sayın Valimizi bu konu üzerine yine ziyaret etmiştim. Kendisi yaşadığımız bu sıkıntıyı harfiyen biliyor. Esentepe Mahallesi'nde yaklaşık olarak 80 hanenin yaşadığını, yıllardır Hendek ilçe merkezine yakın olduğumuz halde internetten mahrum olduğumuzu, teknoloji çağında olmamız hasebiyle okula giden çocuklarımızın ev ödevlerini yaparken interneti kullanamadıklarını ve bu gibi benzer durumları Sayın Valimize ilettim." Sayın Valimiz de, "Bu konuda ne gerekiyorsa bir an önce yapacaklarını, konu ile alakalı olarak da Türk Telekom Sakarya İl Müdürü'ne gerekli talimatları verdiğini, inşallah Allah'ın izniyle bu sorunu çözeceğini ifade etti."

Muhtar Serbest; "Ben inanıyorum ki; en yakın zamanda mahallemize internet gelecek" diyerek, sözlerini noktaladı.

AdminAdmin

YORUMLAR