Hendek Güncel
HV
21 TEMMUZ Pazar 23:23
Advert Advert Advert

Sakarya Haymanalılar Derneği Başkanı Ali İhsan Tarım ve yeğeni Muhammed Tarım hac vazifesini birlikte yerine getirdi

Sakarya Haymanalılar Derneği Başkanı Ali İhsan Tarım ve yeğeni Muhammed Tarım hac vazifesini birlikte yerine getirdi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-06-2024 15:31   Güncelleme : 17-06-2024 15:36
Sakarya Haymanalılar Derneği Başkanı Ali İhsan Tarım ve yeğeni Muhammed Tarım hac vazifesini birlikte yerine getirdi

Sakarya Haymanalılar Derneği Başkanı Ali İhsan Tarım, hac vazifesini yeğeni Muhammed Tarım ile birlikte yerine getirdi. Ali İhsan Tarım yaptığı açıklamada, "Yeğenim Muhammed'in, Arafat'ta fenalaşan hacılara ilk yardım uygulaması ve sağlık ekiplerine destek olması bizleri gururlandırdı. Muhammed’in bu örnek davranışı, hac görevini yerine getirirken gösterdiği insanlık örneği olarak hafızalarda yer edecek" dedi.

"Sakaryalı genç hacı Muhammed Tarım, Arafat'ta fenalaşan hacılara ilk yardım uyguladı"

Sakarya'nın Karapürçek ilçesinde ikamet eden genç hacı Muhammed Tarım, Arafat'ta vakfe sırasında fenalaşan hacılara ilk yardım müdahalesinde bulunarak, sağlık ekiplerine büyük destek sağladı.

Hac ibadetinin önemli bir parçası olan Arafat vakfesi sırasında fenalaşan hacılar, Tarım'ın zamanında müdahalesi sayesinde sağlık ekiplerine ulaştırılmadan önce ilk yardımı alarak rahat bir nefes aldı. Bu özverili davranışıyla dikkat çeken genç hacı Muhammed Tarım, tüm Müslümanlar için dua etmeyi de ihmal etmedi. Genç hacı, Ümmet-i Muhammed'e, Gazze'ye, Doğu Türkistan'a ve cennet vatanımız Türkiye'ye dua etti.

Bu anlamlı davranışıyla dikkat çeken Muhammed Tarım’ın, Ümmet-i Muhammed’e, Gazze’ye, Doğu Türkistan’a ve cennet vatanımız Türkiye’ye ettiği dualar da tüm Müslümanların yüreğine dokundu. Arafat'ta yaşanan bu olay, Türk hacılarının dayanışma ve yardımseverlik ruhunu bir kez daha ortaya koydu.

Cemil TekinCemil Tekin

YORUMLAR