Hendek Güncel
HV
21 TEMMUZ Pazar 22:40
Advert Advert Advert

ŞAMPİYON HENDEK KARATE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen İller Arası Karate Ligi’nin 23 ilden 83 kulüp 1600 sporcu minikler, yıldızlar, ümitler ve gençler olmak üzere kumite madalya almak için kıyasıya mücadele ettiler.

SPOR
Giriş Tarihi : 05-05-2024 12:40
ŞAMPİYON HENDEK KARATE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen İller Arası Karate Ligi’nin 23 ilden 83 kulüp 1600 sporcu minikler, yıldızlar, ümitler ve gençler olmak üzere kumite madalya almak için kıyasıya mücadele ettiler. Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda düzenlenen Kocaeli İllerarası Karate Ligi Final etabından Hendek Belediyesi Karate Takımı Genel Klasmanda rakiplerini geçerek Şampiyon oldu.

ÖNEMLİ BAŞARI

23 İl, 83 Kulüp ve 1600 sporcunun katılmış olduğu Kocaeli Ligi Final etabında Hendek Belediyesi Karate Takımı 6 Altın Madalya, 4 Gümüş Madalya, 5 Bronz Madalya alarak toplamda 15 madalya ile Final Etabını Şampiyon tamamladı. Müsabakaların ardından Mehmet Efe Kayacık, Ahmet Emin Uzunoğlu, Alya Ekizoğlu, Feyzanur İslam, Efe Kakış ve Efe Dere birinci, Egemen Varlıca, Mert Ekrem İmamoğlu, Yiğit Eren Kaba, Sefa Onur Er ikinci, İkra Pazarlıoğlu Muhammed İsmail Özökten, Güven Dere, Kerem Caner Akbulut ve Ali Efe Benli üçüncü oldu.

TEŞEKKÜR ETTİ

Hendek Belediyesi Karate takımı antrenörü Ümit Atış ve Volkan Karagöz, organizasyonla ilgili yaptığı değerlendirmede; ‘’Mutluyuz; yoğun katılımın olduğu Final Etabında sporcularımız güzel başarı ile Zirve’de yeri almıştır. Güzel çekişmelere sahne olan maçlarda üst performansları ile bizleri sevindiren sporcularımızı kutluyoruz. Lig Maratonunun yoğun geçtiği ve Karate Takımı olarak güzel başarılar aldığımız etaplarda finale yakışır şekilde şampiyonayı tamamladık. Bu süreçte sporcularımızın göstermiş olduğu başarılardan dolayı mutlu olduk. Ayrıca sporcularımız kadar bu süreçte destek olan değerli velilerimize çok teşekkür ediyoruz. Onların desteği bizler için önemli emeklerimizin karşılığı aldık. Lig etabını tamamladık bundan sonra ki süreçte emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz.Almış olduğumuz başarıyı Belediye Başkanımız Sayın İrfan Püsküllü’ye armağan ediyoruz.’’ dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR