Hendek Güncel
HV
21 TEMMUZ Pazar 23:33
Advert Advert Advert

SASKİ’den kurban atıkları ile ilgili önemli uyarı

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara kurban atıklarını su kaynakları, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarına atmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-06-2024 13:21
SASKİ’den kurban atıkları ile ilgili önemli uyarı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), kurban atıkları konusunda vatandaşları uyardı. Kurban atıklarının çevreyi kirletmemesi ve altyapı hattına zarar vermemesi için vatandaşlara sağduyu çağrısı yapıldı. Kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarına bırakılan atıkların zamanla koku, haşere ve tıkanmalara neden olduğu belirtildi.

Kurban atıkları belediyelerin gösterdiği noktalara bırakılmalı

Kurban atığı ve çöplerin belediyelerin gösterdiği alana bırakılması gerektiğini vatandaşlara hatırlatan kurum, “Altyapı hatlarımızın temizliğini rutin bir şekilde yapmaktayız. Yapılan temizlik çalışmalarına vatandaşlarımız da çöp ve atıkları hatlara bırakmadan destek olmalara önem arz etmektedir. Vatandaşlarımıza hizmet için bayram boyunca mesaimizi sürdüreceğiz. Abonelerimiz herhangi bir olumsuzluk ile karşılaşılması durumunda ALO 185 Çağrı Merkezi’ni arayarak 7/24 destek alabilirler” ifadeleri kullanıldı.

Cemil TekinCemil Tekin

YORUMLAR