Hendek Güncel
HV
21 TEMMUZ Pazar 21:41
Advert Advert Advert

SELMAN DEDE ER MEYDANI'NDA HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Selman Dedeyi Anma, Sünnet Şöleni ve Yağlı Pehlivan Güreşleri için, güreşlerin yapılacağı Selman Dede Er Meydanı'nda hazırlıklar başladı.

SPOR
Giriş Tarihi : 21-05-2024 18:47
SELMAN DEDE ER MEYDANI'NDA HAZIRLIKLAR BAŞLADI

30 Haziran 2024 Pazar günü yapılacak olan Selman Dedeyi Anma, Sünnet Şöleni ve Yağlı Pehlivan Güreşleri için, güreşlerin yapılacağı Selman Dede Er Meydanı'nda hazırlıklar başladı.

Hendek Belediyesi Fen İşleri ekiplerince Selman Dede Er Meydanı'nda hazırlıklar başladı. Ekipler bir taraftan çevre düzenlemesi yaparken, diğer taraftan da er meydanında çim biçme işlerini gerçekleştiriyor.

Er Meydanı'nda ekipler tarafından eksikler giderilirken, güreşleri seyretmeye gelecek olan güreş seyircisinin oturup, seyir zevkini yaşayacağı oturma alanların da hem onarım yapılıyor, hem de eskiyenler yenileriyle değiştiriliyor.

Her yıl Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri'nden bir hafta önce, Kırkpınar'ın provası olarak nitelendirilen Geleneksel Hendek Selman Dede Yağlı Pehlivan Güreşleri, bu yıl 30 Haziran 2024 Pazar günü Selman Dede Er Meydanı'nda gerçekleştirilecek.

AdminAdmin

YORUMLAR