Hendek Güncel
HV
21 TEMMUZ Pazar 22:21
Advert Advert Advert

“Şiddetle mücadelede tüm paydaşların birlikteliği büyük önem taşıyor”

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, KEFEK ve SUBÜ ortaklığıyla düzenlenen “Kadına Yönelik Şiddetle Medyanın Dili” toplantısında önemli mesajlar vererek, “Üniversitelerimizin, ilgili kurumlarımızın, belediyelerimizin ve özellikle medyamızın bu konuda ciddi bir sorumluluğu olduğunu düşünüyorum. Çünkü şiddetle mücadelede başarıya tüm paydaşların birlikteliğiyle ulaşabiliriz. Şiddeti önleyen yaklaşım oldukça önemlidir” dedi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-06-2024 19:58
“Şiddetle mücadelede tüm paydaşların birlikteliği büyük önem taşıyor”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Adapazarı’nda bir tesiste Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) koordinasyonuyla düzenlenen “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Medyanın Dili” seminerine katıldı.

Programda ayrıca Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, TBMM KEFEK Başkanı Çiğdem Erdoğan, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, CHP Sakarya Milletvekili Ayça Taşkent, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Hamza Al, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve Sakarya Barosu Başkanı İlknur Ebiz Yıldız da yer aldı.

Şiddeti büyüten bir unsur da haberlerin yaygınlaşmasıdır

Toplantıda konuşan Alemdar, “Böyle önemli bir konunun şehrimizde gündeme getirilerek, hassasiyet ortaya konulmasından oldukça memnuniyet duydum. Her gün medyada münferit olaylara şahit oluyor, üzülüyoruz. Devletimizin bütün kurumları bu hadiselerin bir daha yaşanmaması için üstün bir gayret gösteriyor. Fakat uzmanları kadar bizler de fark ediyoruz ki, şiddeti büyüten ve yaygınlaştıran unsurlardan biri de bu haberlerin yaygınlaşması ile oluyor” dedi.

Şiddetle mücadelede tüm paydaşların birlikteliği önemli

Başkan Alemdar medyanın bu konuda hassasiyet göstermesi gerektiğine vurgu yaparak şöyle dedi: “Bu program inanıyorum ki bundan sonraki süreçte bu konuda daha dikkatli olmamıza fırsat tanıyacaktır. Üniversitelerimizin, ilgili kurumlarımızın, belediyelerimizin ve özellikle medyamızın bu konuda ciddi bir sorumluluğu olduğunu düşünüyorum. Çünkü şiddetle mücadelede başarıya tüm paydaşların birlikteliğiyle ulaşabiliriz. Şiddeti önleyen yaklaşım oldukça önemlidir” diye konuştu.

Seminerde kadına şiddette mücadele noktasında önemli mesajlar verildi, hassasiyet içeren noktalara dikkat çekildi.

Cemil TekinCemil Tekin

YORUMLAR