Hendek Güncel
HV
04 EKİM Salı 23:26
Advert Advert Advert Advert Advert

TOKİ HENDEK'TE 220 ADET KONUT İNŞA EDECEK

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesi” kapsamında Hendek halkına vermiş oldukları sözü tutmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade ederek, “Görüşmelerimiz sonuç verdi. TOKİ toplu konut alanımızda 220 konut inşa edecek. Hendek’te vatandaşlarımız uygun fiyata konut sahibi olacak. Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-09-2022 18:18
TOKİ HENDEK'TE 220 ADET KONUT İNŞA EDECEK

TOPLU KONUT SEVİNCİ: SÖZÜMÜZÜ TUTTUK

Başkan Babaoğlu, "TOKİ toplu konut alanımızda Hendek’te vatandaşlarımız uygun fiyata konut sahibi olacak. Bu manada Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz." dedi.

TOKİ İLE GÖRÜŞECEĞİZ DEMİŞTİ

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Şubat ayı olağan meclis toplantısında toplu konut projesiyle ilgili olarak TOKİ’yle görüştüklerini hatırlatarak, “Özellikle dar gelirlilere, konut sahibi olamamış ev sahibi olamamış vatandaşlarımıza bir konut edindirme hayalimiz devam ediyor. Artan maliyetler nedeniyle yapmayı planladığımız konutlar dar gelirlilere konut edindirme değil ticari anlamda konut faaliyeti haline gelecek. Dar gelirlilere konut yapma fikrindeyiz. TOKİ ile görüşeceğiz. Eğer kabul ederlerse arazimizi onlara devretmeye ve vatandaşlarımıza ucuz konut edindirme fikrimiz devam ediyor” demişti.

UYGUN VADELERLE

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesi Tanıtım Töreni’nde Hendek’in de beklediği müjdeyi verdi. Başkan Babaoğlu, “Halkımıza verdiğimiz sözü tuttuk. Toplu konut hamlemiz başarıyla sonuçlandı. Toplu konut olarak belirlediğimiz ve tüm planları tamamlanmış alanda TOKİ tarafından 220 adet konut yapılarak inşa edilecek. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadeleriyle Vatandaşlarımız, toplamda 608 bin lira fiyata sahip 2 artı 1 konutlarımıza, aylık 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle ve 240 ay vadeyle sahip olabileceklerdir.  Aynı şekilde, toplam 850 bin lira fiyata sahip 3 artı 1 konutların ödemesi 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle, 240 ay vadeyle yapılabilecektir” dedi.

220 KONUT YAPILACAK

Babaoğlu son olarak şunları söyledi; “Dar gelirliyi konut sahibi yapma arzumuzu gerçekleştiriyor olmanın sevincini yaşıyoruz. TOKİ 220 adet konut inşa edecek. Bir şekilde Hendek’te vatandaşlarımız uygun fiyata konut sahibi olacak. TOKİ’ye, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımıza ve özellikle bu işin mimarı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a çok teşekkür ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR
Yılmaz Kurt 3 hafta önce
Proje Yeri bellimi acaba nerede olacak bu proje hendek'te
Ahmet çileci 3 hafta önce
Bu sözü hendek halkına Cumhurbaşkanı değil şehrülemin Babaoğlu vermişti.hep algı hep algı nereye kadar?