Hendek Güncel
HV
21 MAYIS Salı 07:25
Advert Advert

Vali Kaldırım’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama mesajı

Vali Kaldırım’ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama mesajıdır.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2023 17:58
Vali Kaldırım’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama mesajı

Egemenliğimizin kayıtsız ve şartsız olarak Aziz Milletimize bırakıldığı ve Türk milletinin egemenliğini ve güçlü iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103’üncü yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir gurur ve mutlulukla idrak ediyoruz.

Yalnızca Milli İradenin topyekûn temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının değil, aynı zamanda aziz halkımızın yönetime tam anlamıyla hâkim olmasının ilk günü olması vesilesiyle “Ulusal Egemenlik” açısından tarihi öneme haiz olan 23 Nisan 1920 tarihinde, millet egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temelini atan Milli Meclisimizin ilk başkanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bugünün en büyük hazinesi ve köklerini oluşturan, geleceğimizin en güçlü şekilde teminatı olan çocuklarımızı da unutmamış, onlara karşı duyulan güvenin ve sevginin bir ifadesi olarak bu bayramı armağan etmiştir.

Bununla birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk yine her cümlesi derin bir anlam taşıyan veciz sözüyle; “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz” diyerek, ülkemizin ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza verilmesi gereken değeri ve onlardan beklentilerini de özellikle ifade etmiştir.

Yakın zamanda Ülkemizde meydana gelen ve asrın felaketi adlandırılan depremler ile akabinde yaşanan sel felaketlerine maruz kaldığımızdan dolayı her ne kadar çocuklarımıza armağan edilen bu özel bayramı hüzünlü bir şekilde idrak ediyor olsak da; Tarihin her safhasında çok büyük badireler atlatmış ve her zorluktan sonra yeniden ayağa kalkmasını bilmiş bu Aziz Millet, hangi koşulda olursa olsun; savaşlarda, afetlerde, kısacası her zorlukta, her sıkıntıda sımsıkı kenetlenmesini bilerek büyük bir sınav vermiş ve birlik beraberlik içerisinde el ele, gönül gönüle vererek her defasında yaralarını sarmasını bilmiştir.

Geçmişte yaşanan badire ve zorluklarda olduğu gibi son zamanlarda yaşadığımız afetlerin ilk gününden bugüne kadar halkımıza her türlü hizmeti hızlı, etkin ve her ayrıntısını planlayarak en üst düzeyde veren Güçlü Devletimiz, gönlü yüce fedakâr Milletimiz ile birlik, beraberlik içerisinde el ele vererek olağanüstü gayretler sarfetmiş ve büyük bir dayanışma, birliktelik ve kenetlenme örneği göstererek bu sıkıntıların da üstesinden geleceğimizi ve vatandaşlarımızın yaralarını tamamen sarma irademizi bir kez daha ortaya koymuştur.

Öncelikle; ülkemizde son yıllarda yaşanan depremler, yangınlar, sel felaketleri ve salgın sürecinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, vatanı uğruna gözünü kırpmadan canını feda eden tüm Şehitlerimize ve ebediyete irtihal eden Kahraman Gazilerimize Yüce Allah’tan rahmet, Aziz Milletimize ve kederli ailelerine tekrar başsağlığı ve sabırlar temennisinde bulunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Aziz Şehit ve Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bugünü anlamlandıran ve geleceğimizin teminatı olan tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, bayramın dünyanın tüm çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını” kutluyorum.

AdminAdmin

YORUMLAR