Hendek Güncel
HV
06 EKİM Perşembe 01:22
Advert Advert Advert Advert Advert

VELİLER: RANT KAVGASI YÜZÜNDEN OKULUMUZ YIKILIYOR

Hendek Lisesi'nde okuyan öğrencilerin velileri, dün saat: 16.00'da Hendek Anadolu Lisesi bahçesinde toplandı.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 07-09-2022 07:53   Güncelleme : 07-09-2022 08:12
VELİLER: RANT KAVGASI YÜZÜNDEN OKULUMUZ YIKILIYOR

Hendek Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Erol Çetinkala, okulun yıkım kararıyla ilgili öğrenci velilerine bilgi verdi. Başkan Çetinkala, okulumuz maalesef yıkılacak ve bizi Nuriye'ye gönderecekler, dedi.

Hendek Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Erol Çetinkala'nın bu açıklaması sonrası okulda okuyan bir kız öğrenci baygınlık geçirdi. Veliler okulun yıkılmasına karşı değiller, yeni okul yapılsın, eski okul ondan sonra yıkılsın, diye görüş bildiriyor.

YIKIM KARARININ ARKASINDA RANT KAVGASI VAR!

Veliler bizim için önemli olan çocuklarımızın geleceği, çocuklarımızın geleceğinle oynayanlara hakkımızı helal etmiyoruz. Yıkım kararı rant için alındı. Bu kararın alınmasında belediyenin etkisi var. Belediye bu kararından dönmelidir. Başkan Turgut Babaoğlu isterse bu okulu yıktırmaz, dedi.

EN BÜYÜK TEPKİ BAŞKAN BABAOĞLU'NA...

Yapılan toplantıda öğrenci velilerinden en çok tepkiyi Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu aldı. Öğrenci velileri yıkım kararının arkasında Turgut Babaoğlu'nun olduğunu düşünüyor. Okul bahçesinde yapılan toplantının sonunda, Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Av. Hasan Serdar Baykal ve Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan'la görüşme kararı çıktı ve öğrenci velileri toplu halde belediye binasına yürüdü.

Kaynak: Hendek Gerçek Haber

AdminAdmin

YORUMLAR