Hendek Güncel
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 03:05
Advert Advert Advert

Yaşlılar Büyükşehir YADEM’le kısa bir tatile çıktı

Büyükşehir YADEM’in aktiviteleriyle sosyal yaşamın her zaman içinde olan yaşlılar bu kez bir günlük keyifli bir tatil imkânı buldu. 200 vatandaş, 4 günlük periyotta Kocaali Kadınlar Plajı’nda denizin, kumun ve güneşin tadını çıkardı. Programa katılan Nediha Püsküllü, “Karadeniz’e ilk kez girdim, YADEM’de kurduğumuz dostluklar çok farklı” dedi. Saime Çelik ise, “Evde olmak yerine bir arada olmak çok güzel” diye konuştu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-09-2023 15:37
Yaşlılar Büyükşehir YADEM’le kısa bir tatile çıktı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin en fazla memnuniyet oluşturan projelerinden biri olan Yaşlı Destek Merkezi, (YADEM) Sakarya’da yüzlerce kişiye “aile” oldu. Sportif, sosyal, kültürel aktivitelerle sosyal yaşamın içinde yer alan yaşlılar, YADEM sayesinde psikolojilerini hep pozitif tutuyor.

Denizin ve güneşin tadını çıkardılar

Farklı gezi ve etkinliklerle devam eden 2023 yılı programına şimdi bir de tatil turu eklendi. YADEM üyesi yaklaşık 200 kadın, tüm ücretleri Büyükşehir tarafından karşılanan bir günlük deniz tatili imkânı buldu.

Aziz Duran Parkı içindeki merkez binasından 4 farklı günde hareket eden 50 kişilik gruplar, Kocaali Kadın Plajı’nda keyifli bir gün geçirdi. Geneli 65 yaş üstü olan vatandaşlar sohbet eşliğinde denizin ve kumun tadını çıkardı.

Keyifli geçen 4 gün

Sosyal tesislerde 4 gün, YADEM tarafından organize edilen etkinlikle dolu-dolu geçti. Vatandaşların yemek ihtiyaçlarını ise bir günlük tatil süresi boyunca Büyükşehir BELPAŞ karşıladı. Programdan çok büyük memnuniyet duyan yaşlılar, etkinlik sonunda YADEM, Büyükşehir ve etkinliğe vesile olan Başkan Ekrem Yüce’ye teşekkür etti.

Karadeniz’i ilk kez deneyimlediğini belirten Nediha Püsküllü, hayatında hiç denize girmediğini belirterek, “Karadeniz’e ilk kez geldim. Ben ömrümde çok denize giden biri değildim ve Büyüşehir sayesinde geldim. Her şey için teşekkür ederim” dedi.

“Evde değil, bir arada olmak güzel”

YADEM sayesinde sürekli evde kalmak yerine günlerini etkinliklerle geçirdiklerini ifade eden Saime Çelik ise, “Zaman zaman geziler, doğa yürüyüşleri oluyor. Evde olmak değil böyle bir arada olmak çok güzel. Evlatlarımızın yapmadıklarını bize Büyükşehir yapıyor, Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin

YORUMLAR