Hendek Güncel
HV
21 TEMMUZ Pazar 22:15
Advert Advert Advert

YİĞİT HAMZA SARI AVRUPA İKİNCİSİ OLDU

U-17 Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda Hendek Olimpik Spor Kulübü Güreş Takımı Sporcusu Yiğit Hamza Sarı Avrupa ikincisi oldu.

SPOR
Giriş Tarihi : 30-06-2024 11:40
YİĞİT HAMZA SARI AVRUPA İKİNCİSİ OLDU

24-27 Haziran 2024 tarihlerinde Sırbistan'da gerçekleşen U-17 Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda Hendek Olimpik Spor Kulübü Güreş Takımı Sporcusu Yiğit Hamza Sarı Avrupa ikincisi oldu.

Şampiyona ile alakalı olarak Başkan Köstereli şunları söyledi. Köstereli, "Sırbistan'da yapılan U-17 Avrupa Grekoromen Güreş Şampiyonasında milli takımımızın almış olduğu tek madalya olan ikincilik, Sakarya/Hendek TOHM Güreş Merkezimiz ile Hendek Olimpik Spor Kulübümüze ait olması bizleri çok mutlu etti. Yetişmelerinde büyük emekleri geçen başta hem babası hem de antrenörü Sefer Sarı hocamız ve kıymetli hocalarımız ile destek personeli arkadaşlarımızı gönülden tebrik ediyorum." dedi.

Kulüp Başkanı Köstereli; "Bu madalya ile kulübümüz 22. Avrupa&Dünya Şampiyonası madalyasını kazandı. Her yıl istikrarlı bir şekilde Avrupa ve Dünya Şampiyonasında kürsüde olmamızın mimarı kulübümüzün kurucusu ve onursal başkanı Sayın Ali İnci Vekilimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Alemdar'a, İl Spor Müdürümüz Sayın Nevzat İnanç'a, Hendek Belediye Başkanımız Sayın İrfan Püsküllü'ye ve Güreş Federasyonu Başkanımız Sayın Şeref Eroğlu'na başarılı gidişaatımıza olan katkı ve destekleri için şükranlarımızı ve teşekkürlerimizi sunuyoruz. Avrupa derecelerimiz ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olsun" diyerek sözlerini tamamladı.

Cemil TekinCemil Tekin

YORUMLAR