Hendek Güncel
HV
20 TEMMUZ Cumartesi 04:09
Advert Advert Advert

Büyükşehir Belediyesi, 17 Bin 500 metrelik altyapı hattında çalışmalarını sürdürüyor

Büyükşehir Belediyesi, Kazımpaşa bölgesine hizmet edecek 17 bin 500 metrelik altyapı hattının çalışmalarını sürdürüyor. 70 milyon TL değere sahip projede devam eden çalışmalar tamamlandığında ise bölgenin altyapı problemleri çözüme kavuşturulurken, nüfus artışıyla birlikte gelecekte yaşanabilecek sorunların da önüne geçilecek.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-07-2023 18:42
Büyükşehir Belediyesi, 17 Bin 500 metrelik altyapı hattında çalışmalarını sürdürüyor

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), 70 milyon TL’lik proje ile Kazımpaşa bölgesinde bulunan mahallelerin altyapı sorunlarını kesin çözüme kavuşturacak. Tamamlandığında 17 bin 500 metre uzunluğa sahip olacak projenin ana cadde üzerinde devam eden çalışmaları, vatandaşların mağdur olmaması için kısım kısım devam ediyor. Kurtuluş ve 18 Nisan caddeleri arasında bulunan 2 bin 500 metrelik güzergahta başlayan çalışmalarda ekipler sürücü ve yayaların güvenliği için yolun bir kısmını ulaşıma kapattı.

Sakarya’nın güçlü altyapı ağı yeni projelerle genişliyor

Kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “Sakarya’nın tüm bölgelerinde sürdürdüğümüz çalışmalarımız sayesinde şehrimizin güçlü altyapı ağını hayata geçirdiğimiz yeni projelerle genişletmeye devam ediyoruz. Kazımpaşa bölgesinde de uzun yıllardan beri çözüm bekleyen atık su altyapısını sağlıklı ve güvenli şekilde çözüme kavuşturuyoruz. Çalışmalarımızın tamamlanmasıyla birlikte bölgede hayata geçireceğimiz 17 bin 500 metre uzunluğundaki kanalizasyon hattı sayesinde atık sular Karaman Atık Su Arıtma Tesisi’ne güvenle taşınacak.” ifadeleri kullanıldı.

AdminAdmin

YORUMLAR