Hendek Güncel
HV
21 MAYIS Salı 06:00
Advert Advert

Çark Caddesi şimdi yeni yüzüyle: Kaldırım, yürüyüş yolu ve asfalt tamam

Büyükşehir Belediyesi, Çark Caddesi'nin trafiğe açık olan bölümünde başlattığı rekreasyon çalışması kapsamında yürüyüş, peyzaj ve bisiklet yolunun tamamlanmasının ardından asfalt serimini yaparak bölgeye yepyeni bir yüz kazandırdı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-03-2023 19:31
Çark Caddesi şimdi yeni yüzüyle: Kaldırım, yürüyüş yolu ve asfalt tamam

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kentin sembol olmuş noktalarını yepyeni bir yüze kavuşturarak vatandaşların sosyal yaşamının bir parçası haline dönüştürmek için önemli dokunuşlar yapıyor.

Sıra Çark Caddesi’nde

Başkan Ekrem Yüce'nin şehirdeki birçok sosyal donatı alanından sonra "Sıra Çark Caddesi'nde" diyerek başlattığı dönüşüm çalışmaları bugün itibariyle önemli bir aşamaya ulaştı.

Caddenin Dr. Nuri Bayar Ortaokulu ve Sakarya Millet Bahçesi arasında kalan, trafiğe kapalı alanın devamı olan bölümünde peyzaj, yürüyüş alanları, bisiklet yolu ve dekoratif aydınlatma projeleriyle şehrin yeni buluşma noktası oluyor.

Bu kapsamda çalışmalarını süratle yürüten Fen İşleri Dairesi, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi (YOL-BAK) ve Park Bahçeler Dairesi ekipleri çalışmada son aşamaya doğru geldi.

Proje bitiyor

Kilitli desenli yürüyüş yolu, kaldırım alanı ve bisiklet yolunun bulunduğu alanın inşası tamamlandı. Peyzaj işlemelerinin uygulanacağı bölümler ise toprak doldurularak hazır hale getirildi. Öte yandan caddenin bu bölümüne görsel zenginlik katacak dekoratif aydınlatma için ise bağlantılar hazırlandı.

YOL-BAK ekipleri önce dolgu, TNT malzemesi ve düzeltme işlemlerini yaptığı yolu bu sabah saatlerinden itibaren asfaltla buluşturdu. 400 metrelik alana toplamda 500 ton asfalt serildi. Önümüzdeki günlerde ise 300 tonluk son işlem yapılacak.

Kentin yeni buluşma yeri

Yalnızca Adapazarı'na geliş yönünün hazırlandığı, Serdivan'a gidiş yönünün ise Sakarya Millet Bahçesi'ne çıkan 192. Sokak'ta kurduğu kavşağa aktaran Büyükşehir, kentin yeni yürüyüş ve buluşma alanını tamamlıyor.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Sakarya'mızın sembol noktalarını yenileyerek, mimari dokunuşlar yaparak vatandaşlarımız için yeni bir sosyal alan haline dönüştürüyoruz. Bu kapsamda kentimizin kalbi olarak bilinen Çark Caddesi'nin trafiğe açık olan bölümünü de mevcut sosyal alana dâhil edecek projemizde sona geldik. Asfalt, yürüyüş yolu, bisiklet yolu ve peyzaj alanlarımız tamam. En kısa sürede yepyeni yüzüyle hizmete açacağız" denildi.

AdminAdmin

YORUMLAR