Hendek Güncel
HV
31 MART Cuma 22:31
Advert Advert

UEFA Stadyum Denetçisi ve TFF Maç Operasyon Heyeti tarafından Sakarya Stadyumu denetlendi

UEFA Stadyum Denetçisi ve TFF Maç Operasyon Heyeti tarafından Sakarya Yeni Atatürk Stadyumu denetlendi.

SPOR
Giriş Tarihi : 26-01-2023 11:59   Güncelleme : 26-01-2023 13:14
UEFA Stadyum Denetçisi ve TFF Maç Operasyon Heyeti tarafından Sakarya Stadyumu denetlendi

Türkiye Futbol Federasyonunun ev sahipliği yapacak Stadyumlar arasında Sakarya Atatürk Stadyumunu da bildirecek olan UEFA Stadyum Denetçisi Dennis Cruise ve TFF Maç Operasyon Heyeti tarafından Sakarya Stadyumu denetlendi. Denetlemelerde stadyuma gelen heyete, Adapazarı İlçe Spor Müdürü, Tesis amiri ve Sakarya spordan bir temsilci eşlik etti. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan sunumda bilgi alan heyet, ardından stadyumun tüm alanlarını gezerek incelemelerde bulundu.

Dennis Cruise’ nin denetim sonunda değerlendirme toplantısında brifingde bildirilen maddelerin Stadyum’da tamamını karşıladığı Temizlik, Tribün alanları, Otopark, Saha zemini, Engelli WC ve Tribünde bulunan alanlarının ve Basın çalışma alanlarının üst düzeyde olduğunun bilgisini verip iki hafta içinde sonuç raporunu hazırlayıp göndereceği bildirildi.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç; "Türkiye olarak 2028 ve 2032 Avrupa futbol şampiyonasına adaylığımızı açıklamış bulunduğumuz bu günlerde Avrupa Şampiyonalarında Sakarya Stadyumuna maç verilmesi için 4. Kategoride yani en üst kategoride bulunulması gerekmektedir. İl Müdürlüğümüze bağlı tesislerimizden Sakarya Stadyumu Uluslararası stadyum kategorisinde 5. Kategoride bulunmaktadır.

Bu süreçte bizlerde Sakarya Stadyumunun kalan eksiklikleri en kısa sürede tamamlayarak Stadyumumuzu 4. Kategoriye çıkartmayı hedefledik, denetimde herhangi bir aksaklık yaşamadık. Stadyumumuz her alanda hazır. İnşallah Sakarya’mızda Milli Maçlarında oynanmasını sağlamak adına elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam edeceğiz" açıklamasında bulundu.

AdminAdmin

YORUMLAR