Hendek Güncel
HV
23 EYLÜL Cumartesi 14:01

BİRAZ SİTEM ETMEK BENİM DE HAKKIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM

Cemil Tekin
Cemil Tekin
Giriş Tarihi : 13-09-2022 12:23

Bugün sizlere yazacak olduğum konu ile alakalı defalarca yazı yazdık. Ben de Güreş Yazarı ve Yorumcusu Yalçın Kaynak da defalarca yazdı. Bu ve benzer konularda yazılar.

İnsanlar neden hep güçlünün yanında durmayı tercih ederler. Neden kuvvetliysen etrafın kalabalık olur. Neden gücün azaldığında yanın da duranlar azalır. Güçlüyken yanında olanlar, güçsüzken neden kaybolurlar. Güçsüzken yanında olan azınlık grup, senin gerçek dostların mıdır?

Bence, güç illaki para demek değildir. Bu hangi taraftan baktığına bağlı bir durumdur. Her şey paralı adam güçlü adamdır anlamına gelmez. Güç kavramı hep sabittir ama içeriği değişebilir.

Tabi şimdi hepiniz merak ediyorsunuz, bu adam ne diyor, konuyu nereye bağlayacak diye. Hiç merak etmeyin hemen bağlıyorum konuyu.

Hani dedik ya az evvel para güç müdür, güç paraya mı bağlıdır diye. Bizim hiçbir zaman çok paramız olmadı. "Aza kanaat getirmeyen, çoğunu bulamazmış." hesabı aza kanaat edip yaşamaya devam ediyoruz. Hep derim zaten. "Allah'ım az verip aratmasın, çok verip de azdırmasın." diye. Şükürler olsun ki; geçinip gidiyoruz.

Peki o zaman paramız yoktu da gücümüz var mıydı? Varsa da nasıl vardı.

Evet dostlar; paramız yoktu ama gücümüz vardı. 2004 yılından beri emek verdiğimiz, büyük fedakarlıklar yaptığımız, en önemlisi de karşılıksız, çıkarsız hizmet ettiğimiz güreş camiasında gücümüz de vardı, bir ismimiz de vardı. Belki eskisine göre gücümüz aynı oranda olmayabilir ama ben inanıyorum ki; hala daha isimlerimizden dolayı bir gücümüz var. İleride de Allah'ın izniyle bu güç yine eski seviyelerine kadar yükselecek.

O güçlü dönemde, gücümüzü kırmak isteyenler tarafından kapattırılan "Sadece Güreş" isimli Facebook sayfamızın mesaj kutusu hergün dolup taşıyordu. "Şu haberi yapar mısınız? Şu fotoğrafı paylaşır mısınız? Bağlı bulunduğum belediyeden aylığım kaç aydır yatmıyor, onu yazar mısınız?" diye. Şimdi ne değişti. Aylıklar yatmaya mı başladı. Yoksa artık tek sorun bizim sayfamızdı da, sayfa kapatılınca sorunlar mı düzeldi.

Yine Sakarya Web Tv'de Yalçın Kaynak ile birlikte yaptığımız, "Sadece Güreş" isimli programımızda her hafta telefonumuz hiç susmuyordu. "Abi bu hafta programa ben geleyim mi? Cemil hocam programa bu hafta beni çıkarır mısın? Ya da şu konuyu konuşursanız çok iyi olur. Lütfen gündeme getirir misiniz?" diye.

Velhasıl, uzun lafın kısası konuyu çok uzattım biliyorum, farkındayım. Hakkınızı helal edin. İnsanın içi dolu olunca, kalem bir türlü noktayı koyamıyor. Demem o ki; bu süreçte yanımızda olan oldu, olmayan oldu. Bize destek veren oldu, vermeyen oldu. Bizim için iki satır yazan oldu, yazmayan oldu. Hepinizden yine de Allah razı olsun. Hep söyledim, yine de tekrardan söylüyorum. Biz; siz Ata sporuna, ecdad yadigarına hizmet eden pehlivanların sesiyiz. Biz güçlü olursak, siz güçlü olursunuz. Bizim güçlü olmamız, sizin güçlü olmanız demektir. Siz bize destek vereceksiniz ki, bizde her zaman sizin arkanızda duralım, sizin sesiniz olalım, sizlere destek verelim.

"Gücün, gücü dengelemediği yerde demokrasi olmaz."

Kalın sağlıcakla...

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI PEHLİVAN'IN SİLAHI KİSPET DEĞİL MİDİR? Yağlı güreşin bir değeri elveda diyor, kimsenin ruhu duymuyor! İNANIN NE YAZACAĞIMI BİLMİYORUM! Geride kalan haftada yağlı güreşte neler oldu? BU AYIP BİZE YETER Ortalık fokurduyor, kimsenin ağzını bıçak açmıyor GELİN BİRLİK OLALIM, YARIN ÇOK GEÇ OLMADAN YALÇIN HOCA ÇOK HAKLIYMIŞ ZURNACI KARDEŞLERİN NEDEN SESİ SOLUĞU ÇIKMIYOR? GEÇ KALINSA DA DOĞRU BİR KARAR OLDU BU MU? SİZİN GELENEĞİNİZ! MUSTAFA'DA BİZİM SERDAR'DA! SAYIN BAYKAL BEN YAPMADIM DESENE! KİM SUÇLU, KİM SUÇSUZ HERKES HER ŞEYİN FARKINDA! Küçük bütçelerle büyük işler yapan takımın adıdır Hendek Dereköyspor VERİLEN EMEĞİN VE ALIN TERİNİN ADIDIR SADECE GÜREŞ YAĞLI GÜREŞ TÜRK'ÜN SPORUDUR, DÜNYA'NIN DEĞİL! TGF'de neler oluyor? Kimsenin ağzını bıçak açmıyor! Gazetecilik ahlakınız yoksa ve bu kisveyi taşıyamıyorsanız Gazetecilik yapmayınız! NE DEMİŞTİK, BU ADAM GÜREŞİ SEVİYOR ARKADAŞ! YAĞLI GÜREŞ ÖNEMLİ BİR DEĞERİNİ KAYBETTİ Hasret sona erdi, Kumluca Güreşleri ile sezon açıldı Siz Bizim Kız'ı tanıyor musunuz? HENDEK GÜNCEL 1 YAŞINDA Hani Hendek'i birlikte yönetecektik ELÇİYE ZEVAL OLMAZ HENDEK'E KAR GELDİ ORTALIK GERİLDİ BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ? OK YAYDAN ÇIKTI ARTIK YAZMAZSAK OLMAZ SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ PELE MEHMET OLMADI SAYIN BAŞKAN BU SEFER OLMADI BU HAFTA HENDEK'TE NELER OLDU, NELER YAŞANDI TEŞEKKÜRLER BÜYÜK BAŞKAN FİŞEK HIZINDA YEMEK GÜREŞLER YAPILSIN! ER MEYDANI BOŞ KALMASIN! BAŞKAN MUTLU ADAPAZARI MUTLU SAPLA SAMANI BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYALIM... HENDEK’TE NELER OLUYOR... BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ÇALIŞIYOR YAĞLI GÜREŞ'E BU KURALI KİM GETİRDİ?