Hendek Güncel
HV
21 MAYIS Salı 08:34
Advert Advert

Bu rüzgar 2019'daki esen rüzgar mı?

Cemil Tekin
Cemil Tekin
Giriş Tarihi : 20-03-2024 10:16

2019 yılında esen rüzgar'la 2024'teki rüzgar aynı mı?

Sevgili Hendekliler; Şu anda saat: 05.30 ve Ezan-ı Muhammed okunuyor. Allah'ım tuttuğumuz ve tutacak olduğumuz oruçlarımızı İzzet-i Dergahında kabul ve makbul eylesin inşallah.

Değerli dostlar; Demir tavında dövülür misali, geçtik bilgisayarımızın başına başladık bakalım yazmaya...

Şimdi hatırlayacağınız gibi, 2019 yılında ilçemiz Hendek'te öyle bir rüzgar vardı ki; bu rüzgar aldı başını gitti. Bu rüzgar, önüne ne gelirse gelsin savurdu gitti. Bu rüzgarın önünde kimse duramadı. Önüne kim geçerse geçsin alabora oldu. Bakanmış, vekilmiş, başkanmış hiç farketmedi. Bu rüzgar onları da aldı götürdü. Hepsini darmadağın un ufak etti. Bu rüzgarın adı Turgut Babaoğlu rüzgarı idi.

Peki ama şimdi! Yıl oldu 2024, tüm Türkiye'de olduğu gibi güzel ilçemiz Hendek'te de yeni bir seçim yılı, seçim heyecanı yaşanıyor. 2019'da yaşanan yukarıdaki paragrafta anlattığım gibi bir rüzgar, hatta daha fazlası yine ilçemiz Hendek'te yaşanıyor. Yine ilk başlarda hafif hafif esmeye başlayan rüzgar şu anda ki pozisyon da şiddetini arttırmış durumda. Bu rüzgarda tıpkı 2019 yılında olduğu gibi, kimseyi önünde bırakmayacak. Önüne kim geçerse geçsin onu darmaduman edecek. Bu rüzgar da tıpkı 2019 yılındaki gibi kartopu gibi büyüyecek. 2019'daki gibi yine bu rüzgarın önünde bakanlar, vekiller duruyor. Kim durursa dursun nafile, bu rüzgar başka bir rüzgar. Bu rüzgar daha güçlü bir rüzgar o nedenle önüne kim geçerse geçsin ezip geçecek, un ufak edecek...

Bu rüzgar aynı rüzgar mı? Şiddeti, dozajı aynı mı? Aynı yönden, aynı taraftan mı esiyor? Kimi, kimleri önüne katıp, kimleri arkasına alarak geliyor. Bunu Allah'ın izniyle çok kısa zaman sonra hep birlikte göreceğiz inşallah.

Bu rüzgarın ismi aynı isim mi, yoksa farklı bir isim mi? Bu rüzgar, yine aynı yönden, aynı taraftan mı esiyor konu bu. Biz fotoğrafı çektik, soruyu sorduk, cevap vermek size düşer, sorunun cevabı sizde...

Kalın sağlıcakla...

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI Gidemediğimiz Manavgat'ı geride bıraktık! (2. Bölüm) Gidemediğimiz Manavgat'ı geride bıraktık! Atatürk'ün seçme ve seçilme hakkı verdiği kadına, yeni başkan yardımcılık yetkisi verecek mi? Gelin birlik olalım, yarın çok geç olmadan! Sadece başkanlar değil, kadroları da yarışıyor! (Dünkü yazının devamı) Sadece başkanlar değil, kadroları da yarışıyor! SİZİN SİYASETİNİZ BATSIN! Yemin ediyorum ki; Ekrem Başkanın haberi yoktur AYRIŞMAYIN, AYRIŞTIRMAYIN! Bu sefer seni dinlemeyeceğim Ahmet Kavakçı YALÇIN HOCA HENDEKSPOR'DA NE EKSİK? EKREM BAŞKANI TEK GEÇERİM! Şampiyonaya gidecek sporcularına eşofman veremeyen bir federasyonun kapısına kilit vurulsun daha iyi! Üzülme şampiyon; hedefe giderken böyle küçük kazalar olur! PEHLİVAN'IN SİLAHI KİSPET DEĞİL MİDİR? Yağlı güreşin bir değeri elveda diyor, kimsenin ruhu duymuyor! İNANIN NE YAZACAĞIMI BİLMİYORUM! Geride kalan haftada yağlı güreşte neler oldu? BU AYIP BİZE YETER Ortalık fokurduyor, kimsenin ağzını bıçak açmıyor GELİN BİRLİK OLALIM, YARIN ÇOK GEÇ OLMADAN YALÇIN HOCA ÇOK HAKLIYMIŞ ZURNACI KARDEŞLERİN NEDEN SESİ SOLUĞU ÇIKMIYOR? GEÇ KALINSA DA DOĞRU BİR KARAR OLDU BU MU? SİZİN GELENEĞİNİZ! MUSTAFA'DA BİZİM SERDAR'DA! SAYIN BAYKAL BEN YAPMADIM DESENE! KİM SUÇLU, KİM SUÇSUZ HERKES HER ŞEYİN FARKINDA! Küçük bütçelerle büyük işler yapan takımın adıdır Hendek Dereköyspor VERİLEN EMEĞİN VE ALIN TERİNİN ADIDIR SADECE GÜREŞ YAĞLI GÜREŞ TÜRK'ÜN SPORUDUR, DÜNYA'NIN DEĞİL! TGF'de neler oluyor? Kimsenin ağzını bıçak açmıyor! BİRAZ SİTEM ETMEK BENİM DE HAKKIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM Gazetecilik ahlakınız yoksa ve bu kisveyi taşıyamıyorsanız Gazetecilik yapmayınız! NE DEMİŞTİK, BU ADAM GÜREŞİ SEVİYOR ARKADAŞ! YAĞLI GÜREŞ ÖNEMLİ BİR DEĞERİNİ KAYBETTİ Hasret sona erdi, Kumluca Güreşleri ile sezon açıldı Siz Bizim Kız'ı tanıyor musunuz? HENDEK GÜNCEL 1 YAŞINDA Hani Hendek'i birlikte yönetecektik ELÇİYE ZEVAL OLMAZ HENDEK'E KAR GELDİ ORTALIK GERİLDİ BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ? OK YAYDAN ÇIKTI ARTIK YAZMAZSAK OLMAZ SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ PELE MEHMET OLMADI SAYIN BAŞKAN BU SEFER OLMADI BU HAFTA HENDEK'TE NELER OLDU, NELER YAŞANDI TEŞEKKÜRLER BÜYÜK BAŞKAN FİŞEK HIZINDA YEMEK GÜREŞLER YAPILSIN! ER MEYDANI BOŞ KALMASIN! BAŞKAN MUTLU ADAPAZARI MUTLU SAPLA SAMANI BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYALIM... HENDEK’TE NELER OLUYOR... BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ÇALIŞIYOR YAĞLI GÜREŞ'E BU KURALI KİM GETİRDİ?