Hendek Güncel
HV
21 TEMMUZ Pazar 22:39
Advert Advert Advert

Kırkpınar mı? Lig mi? Yoksa, Lig mi? Kırkpınar mı?

Cemil Tekin
Cemil Tekin
Giriş Tarihi : 09-07-2024 14:47

Kırkpınar mı? Lig mi? Yoksa, Lig mi? Kırkpınar mı?

Merak ettiğim şu; Bildiğim kadarıyla geçen yıl Kırkpınar'da ilk 8'e girenlerin bu yıl Kırkpınar'da bir önemi yoktu. Çünkü geçen yıl Kırkpınar'da ilk 8'e girenleri değil de, Lig'de ilk 8'e girenleri bu yıl Kırkpınar'da seri başı yaptılar.

Buraya kadar tamam mı?

Şimdi gelelim asıl konuya. Yani, Alaaddin Zurnacı ağabeyimin zurnasının zırt dediği yere.
Sorum şu!

Geçen sene Lig'de ilk 8'e girenler Kırkpınar dahil her yerde seri başı olarak adlandırılıyorlar ise, geride kalan 3 Lig Güreşlerinde olduğu gibi, önümüzde yapılacak olan 3 Lig Güreşlerinde de geçen yıl Lig'de ki ilk 8 mi seri başı olmaya devam edecek? Yoksa, bu yıl ki Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde kendisine ilk 8'de yer bulanlar mı bu yıl içerisinde yapılacak olan 3 Lig Güreşlerinde seri başı olarak kura çekecekler...

Sonuç olarak;

Lig mi? Geçerli, yoksa Kırkpınar mı?

Anlatmaya çalıştığım geçen yıl ki Lig sistemi geçerli ise, o zaman en büyük kültür miraslarımız olan Tarihi Edirne Kırkpınar ve Tarihi Antalya Elmalı'nın önemi nerede kalıyor? Bu iki büyük kültür mirasımız da büyük bir başarı göstererek, tarihine ve örfüne sahip çıkan pehlivanlarımızın akıttığı alın terinin önemi nerede kalmış oluyor!

Bilmem, konuyu anlatabildim mi?

Kalın sağlıcakla...

Cemil Tekin / Sadece Güreş Programı Yapımcısı ve Sunucusu

YORUMLAR
DİĞER YAZILARI Ben bu durumu kabul etmiyorum İnsanı kazanmak mı önemlidir, yoksa kaybetmek mi? 1 DEDE 7 TORUN! Gidemediğimiz Manavgat'ı geride bıraktık! (2. Bölüm) Gidemediğimiz Manavgat'ı geride bıraktık! Bu rüzgar 2019'daki esen rüzgar mı? Atatürk'ün seçme ve seçilme hakkı verdiği kadına, yeni başkan yardımcılık yetkisi verecek mi? Gelin birlik olalım, yarın çok geç olmadan! Sadece başkanlar değil, kadroları da yarışıyor! (Dünkü yazının devamı) Sadece başkanlar değil, kadroları da yarışıyor! SİZİN SİYASETİNİZ BATSIN! Yemin ediyorum ki; Ekrem Başkanın haberi yoktur AYRIŞMAYIN, AYRIŞTIRMAYIN! Bu sefer seni dinlemeyeceğim Ahmet Kavakçı YALÇIN HOCA HENDEKSPOR'DA NE EKSİK? EKREM BAŞKANI TEK GEÇERİM! Şampiyonaya gidecek sporcularına eşofman veremeyen bir federasyonun kapısına kilit vurulsun daha iyi! Üzülme şampiyon; hedefe giderken böyle küçük kazalar olur! PEHLİVAN'IN SİLAHI KİSPET DEĞİL MİDİR? Yağlı güreşin bir değeri elveda diyor, kimsenin ruhu duymuyor! İNANIN NE YAZACAĞIMI BİLMİYORUM! Geride kalan haftada yağlı güreşte neler oldu? BU AYIP BİZE YETER Ortalık fokurduyor, kimsenin ağzını bıçak açmıyor GELİN BİRLİK OLALIM, YARIN ÇOK GEÇ OLMADAN YALÇIN HOCA ÇOK HAKLIYMIŞ ZURNACI KARDEŞLERİN NEDEN SESİ SOLUĞU ÇIKMIYOR? GEÇ KALINSA DA DOĞRU BİR KARAR OLDU BU MU? SİZİN GELENEĞİNİZ! MUSTAFA'DA BİZİM SERDAR'DA! SAYIN BAYKAL BEN YAPMADIM DESENE! KİM SUÇLU, KİM SUÇSUZ HERKES HER ŞEYİN FARKINDA! Küçük bütçelerle büyük işler yapan takımın adıdır Hendek Dereköyspor VERİLEN EMEĞİN VE ALIN TERİNİN ADIDIR SADECE GÜREŞ YAĞLI GÜREŞ TÜRK'ÜN SPORUDUR, DÜNYA'NIN DEĞİL! TGF'de neler oluyor? Kimsenin ağzını bıçak açmıyor! BİRAZ SİTEM ETMEK BENİM DE HAKKIM DİYE DÜŞÜNÜYORUM Gazetecilik ahlakınız yoksa ve bu kisveyi taşıyamıyorsanız Gazetecilik yapmayınız! NE DEMİŞTİK, BU ADAM GÜREŞİ SEVİYOR ARKADAŞ! YAĞLI GÜREŞ ÖNEMLİ BİR DEĞERİNİ KAYBETTİ Hasret sona erdi, Kumluca Güreşleri ile sezon açıldı Siz Bizim Kız'ı tanıyor musunuz? HENDEK GÜNCEL 1 YAŞINDA Hani Hendek'i birlikte yönetecektik ELÇİYE ZEVAL OLMAZ HENDEK'E KAR GELDİ ORTALIK GERİLDİ BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ? OK YAYDAN ÇIKTI ARTIK YAZMAZSAK OLMAZ SENİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ PELE MEHMET OLMADI SAYIN BAŞKAN BU SEFER OLMADI BU HAFTA HENDEK'TE NELER OLDU, NELER YAŞANDI TEŞEKKÜRLER BÜYÜK BAŞKAN FİŞEK HIZINDA YEMEK GÜREŞLER YAPILSIN! ER MEYDANI BOŞ KALMASIN! BAŞKAN MUTLU ADAPAZARI MUTLU SAPLA SAMANI BİRBİRİNE KARIŞTIRMAYALIM... HENDEK’TE NELER OLUYOR... BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ÇALIŞIYOR YAĞLI GÜREŞ'E BU KURALI KİM GETİRDİ?