Hendek Güncel
HV
01 EKİM Pazar 17:44

DEMOKRAT PARTİ SAKARYA İL BAŞKANI ZAFER ADALET AÇIKLAMALARDA BULUNDU

DEMOKRAT PARTİ SAKARYA İL BAŞKANI ZAFER ADALET AÇIKLAMALARDA BULUNDU:

SİYASET
Giriş Tarihi : 01-06-2023 16:47
DEMOKRAT PARTİ SAKARYA İL BAŞKANI ZAFER ADALET AÇIKLAMALARDA BULUNDU

28 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçim neticesi milletimize hayırlı olsun. Halk takdiri kullanılmıştır. Buna herkesin saygı göstermesi gerekir. Ancak Türkiye’de yapılan bu seçimlerin analizini doğru yapmak lazım.

SEÇİMLER ADİL BİR ORTAMDA GERÇEKLEŞMEMİŞTİR

Bu yapılan seçimler adil bir ortamda gerçekleşmemiştir.  Bir taraftan devletin gücü tüm kurumlarıyla iktidarın yanında, yandaş medya ile iftira kampanyası, gerçeği yansıtmayan montaj videolar, karalama kampanyaları ile halk yanıltılmıştır.

Bütün olumsuzluklara rağmen halkımızın %48’i değişime evet demiştir. Bu azımsanacak rakam değildir. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar, bizleri bekleyen önemli problemler vardır. Bunun sorumlusu da mevcut siyasi iktidardır.

Artık halkımızı bekleyen bu sorunları, gelir adaletsizliğini düzeltme vaktidir. Mutfaktaki yangını, enflasyon altında ezilen halkımızı rahatlatma vaktidir. Demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla çalışma vaktidir. Düşünce suçunun son bulduğu, insanların özgürce ve korkusuzca yazma yazma vaktidir. İsrafa son vermek vaktidir. Ülkemizde yaşayan 85 milyonu kucaklama vaktidir.

MERKEZ SAĞIN EKSİKLİĞİ GÖRÜLMEKTEDİR

Bu seçimlerin ortaya çıkardığı bir gerçek var ki oda merkez sağın eksikliğidir. Tüm vatandaşlarımızda büyük bir uzlaşma ile barış ve refahı sağlamak adına ihtiyaç olan merkez sağı tanımlamak ve arkasında da oluşturmak gerekiyor.

Mevcut iktidar, oy veren halkın çoğunluğunu ortak paydasını temsil etmemektedir. Halkımız tercih edilmek noktasında sıkışıp kalmıştır.

Parlamento aritmetiğinde tüm vatandaşlarımızı kucaklayıp barış ortamını sağlayacak siyasi partiler mevcuttur. En büyük dileğimiz bu partilerin bir araya gelerek grup kuracak oluşumu sağlamalarıdır.

Bu şekilde halkın beklentilerine cevap veren ve umut veren yeni bir oluşum olabilir. Aklı selimin hakim olacağından Türk Milleti adına beklentimiz budur.

Tekrar 28 Mayıs seçimlerinin Türkiye’mize hayırlar getirmesini diliyoruz.

AdminAdmin

YORUMLAR