Hendek Güncel
HV
08 HAZİRAN Perşembe 18:51

Yusuf Eren Temizel yine yüzleri güldürdü

İspanya’nın La Coruna kentinde yapılan Karate Yought Ligi (Gençlik Karate Ligi) müsabakalarında Sakaryalı şampiyon karateci Yusuf Eren Temizel yine yüzleri güldürdü.

SPOR
Giriş Tarihi : 01-05-2023 12:54
Yusuf Eren Temizel yine yüzleri güldürdü

İspanya’nın La Coruna kentinde yapılan Karate Yought Ligi (Gençlik Karate Ligi) müsabakalarında Sakaryalı şampiyon karateci Yusuf Eren Temizel yine yüzleri güldürdü. Büyük katılımla yapılan karşılaşmaların üçüncü etabında ilk kez sahne alan Temizel, +76 kiloda oynadığı 7 maçın 6’sını kazandı. Finalde Hırvatistanlı rakibine 1-0 mağlup olan Temizel ikinci oldu.

Yusuf Eren Temizel, sırasıyla ilk maçta İtalyan rakibini 3-0, Romanyalı rakibini 4-0, İspanyol rakibini 4-3, Fransız rakibini 9-1 ve Sırbistanlı sporcuyu 1-0 ile geçti. İkinci olarak önemli bir puanı hanesine yazdıran Yusuf Eren Temizel, rayting sıralamasında yeniden birinci sıraya yükseldi.

Oğuz Holding sponsorluğunda katıldığı ilk organizasyonda kürsü yapmayı başaran Yusuf Eren Temizel, başarılarını artacağını söyledi. Kendisine her türlü desteği veren sponsoru Oğuz Holding’e teşekkür eden Milli Karateci, “Çok güzel bir organizasyon oldu. Hem sponsoruma hem de her zaman yanımda olan Hendek Belediye Başkanımız Turgut Babaoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Başarılarım artarak sürecek. Bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim” ifadesini kullandı.

AdminAdmin

YORUMLAR